Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů z Plzeňského kraje od 6.7.2009 do 12.7.2009

22. 7. 2009

6.7.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka otevřela a vyčistila kanály, aby mohla odtékat voda ze zatopené komunikace. Voda zalila silnici v délce asi 100 m a znemožnila tak průjezd vozidel.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Místní dobrovolná jednotka čerpala vodu z rybníka, který neudržel příval vody a přetékal. Voda se z rybníka dostávala do sklepů domů v obci. Hasiči odčerpávali zatopené sklepy a poté ještě zkontrolovala rybník, který se začal vracet do původního stavu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze zatopeného sklepa a studny.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze sklepa.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka odčerpala několik zatopených sklepů, kam se dostala voda z rybníka, kterému přetekla hráz.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka odstranila uniklé provozní kapaliny po nehodě osobního vozidla. Při události nebyl nikdo zraněn. Komunikace byla po dobu odstraňování následků nehody uzavřena.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění ropné skvrny na vozovce po poruše autobusu. Jednotka rozbitý autobus odtlačila mimo komunikaci.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze sklepa.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka odstranila uniklé provozní kapaliny z komunikace po nehodě osobního vozidla.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze sklepa.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednalo se o zadehtovaný komín, ze kterého už několik dní vycházel kouř. Kominík komín vyčistil.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Odčerpání zatopené garáže.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k rozvodněnému potoku, kde hrozilo vylití. Starosta povolal bagr, kterým se prohloubilo koryto potoka. Voda začala opadat, jednotka se proto vydala na pomoc odstraňování popadaných stromů z řeky.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Vyčerpání zatopeného sklepa.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Odčerpání vody ze zatopeného sklepa.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k nehodě jednoho osobního vozidla. Na místě už zasahovala ZZS, která měla v péči jednu zraněnou osobu. Hasiči zabezpečili vůz proti požáru a předali místo PČR.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě osobního vozidla, které leželo na boku opřené o strom. Oba cestující byli mimo vozidlo. Jednoho z nich odvezla k ošetření ZZS. Událost převzala PČR.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u střetu osobního a dodávkového vozidla, při kterém se zranily dvě osoby. Zraněné převzala do péče ZZS. Při nehodě byl poškozen sloup veřejného osvětlení.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě dvou osobních vozidel, při které se zranila jedna osoba. Zraněnou převzala do péče ZZS. Jednotka do příjezdu PČR řídila v místě dopravu.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Jednotka uzavřela kapající kohoutek přívodu k pračce v bytě odkud voda začala prosakovat do nižších pater.

 

PLANÝ POPLACH - Jednalo se kouř při rozpalování ingotů.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u střetu dvou osobních vozidel, při kterém se zranily tři osoby. Současně s jednotkou dorazila na místo ZZS, která převzala do péče zraněné. Hasiči zajistili místo nehody a odstranili uniklé provozní kapaliny.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednotka zasahovala u nehody dodávkového automobilu na 97 km D5 směr Rozvadov. Vozidlo leželo na boku v odstavném pruhu a částí zasahovalo do pravého jízdního pruhu dálnice. Řidička vozu byla bez zranění. Hasiči zajistili vůz proti požáru a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Po zdokumentování nehody PČR hasiči vozidlo převrátili na kola a pomohli s jeho naložením na odtah.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela k odstranění následků nehody dvou osobních vozidel, která bránila provozu. Odtahová služba postupně oba automobily odvezla.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli ke střetu dvou osobních vozidel, při kterém se zranily tři osoby. Zraněné převzala do péče ZZS. V místě byla odkloněna doprava.

 

Okres Rokycany

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Jednotka vyjela k požáru osobního vozidla, které narazilo do stromu. Řidič automobilu byl už venku, s lehkým zraněním jej odvezla ZZS na vyšetření. Příčinou požáru byla dopravní nehoda. Škoda na vozidle činí 200 tisíc korun.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody osobního vozidla, které zůstalo na střeše. ZZS prohlédla osádku vozidla a ošetřila jednu zraněnou osobu.

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plastového kontejneru.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednalo se o tři vytopené byty. Hasiči zastavili hlavní přívod vody a po vniknutí do bytu odkud voda vytékala, uzavřeli vodu také v bytě.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

7.7.2009

 

Okres Domažlice

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny v areálu technických služeb.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjeli k odstranění následků nehody dvou osobních vozidel. ZZS před příjezdem jednotky odvezla jednu zraněnou osobu. Z havarovaných vozidel vytékaly provozní kapaliny, které hasiči odstranili pomocí sorbentu.

 

TECHNICKÁ POMOC – MONITORING - Hasiči monitorovali stav po zatopení přívalovou vodou. Jednalo se o sklep, kde měla majitelka domu uskladněné brikety. Měření neprokázala nadměrnou teplotu. Majitelka byla pro další případ poučena, jak postupovat.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Hasiči vyjeli k odstranění kmene stromu v říčním náhonu. Jednalo se o ulomený asi 6 m dlouhý kmen stromu, který bránil průtoku vody.Hasiči kolem kmene uvázali lano a vytáhli ke břehu, pak strom rozřezali.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Jednotka vyjela čerpat vodu do zatopených výstavních prostor galerie U Bílého jednorožce. V místnosti (bez exponátů) bylo asi 50 cm vody.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotka vyjela na žádost PČR k vyhledání kola v řece Otava. Na místě se nacházel muž se synem, kterému kolo kdosi do řeky úmyslně hodil. Kvůli velkému proudu nebylo možné použít člun, proto se hasiči pokoušeli zachytit kolo pod vodou pomocí háku. Po několika pokusech nebylo kolo objeveno.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjížděli odstranit následky nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jeden automobil zůstal na komunikaci, druhý na chodníku. Jednotka zabezpečila vozidla proti požáru a po zdokumentování události PČR je odsunula z komunikace.

 

Okres Plzeň-město

 

PLANÝ POPLACH - WALDRICH - ŠKODA MACHINE TOOL A.S. - Žádné známky požáru nebyly nalezeny.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjížděla k nehodě tří osobních automobilů. Při střetu nebyl nikdo zraněn. Hasiči odstranili z vozovky následky nehody a předali místo PČR.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody dodávky a užitkového vozidla Multicar. Dvě zraněné osoby měla už v péči ZZS. Hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili vozidla proti požáru.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Jednotka vyjela k úniku vody z bytu v pátém patře, odkud se dostala do dalších bytů v nižších podlažích. Hasiči vnikli do bytu odkud voda vytékala a zamezila dalšímu úniku. Ze všech zasažených bytů pak hasiči vodu odsáli.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Na žádost ZZS otevřeli hasiči byt, kde se nacházela zraněná žena. Pacientku převzala do péče ZZS. Jednotka pak pomohla s transportem pacientky do sanitky.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Jednotka vyjela k záchraně dítěte v okně. Jednalo se o čtyřleté dítě, které se vyklánělo z otevřeného okna. Matka dítěte byla přivolána z práce. Když se dostala do bytu, bylo dítě v pořádku.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjížděli k odstranění následků nehody osobního automobilu, která se obešla bez zranění. Vozidlo narazilo na obrubník, který prorazil olejovou vanu. Jednotka odstranila uniklý olej. Odtah zajistil majitel.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla a autobusu. Při střetu se zranily tři osoby cestující v osobním voze. Dva zraněné převezla ZZS k ošetření do nemocnice. V autobusu nikdo necestoval. Po zdokumentování události PČR si majitel osobního auta zajistil odtah, autobus byl pojízdný.

 

8.7.2009

 

Okres Domažlice

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění skvrny od benzínu po krádeži.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela k odstranění následků nehody, po které na vozovce zůstala rozlitá nafta utvořila klouzavý film. Z tohoto důvodu zde havaroval osobní vůz, který vjel do protisměru před kamion a do kamionu zezadu narazilo další osobní auto. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Odtahová služba odvezla jeden havarovaný vůz a jednotka zasypala uniklou naftu sorbentem. Místo bylo označeno dopravními značkami.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka odstranila následky nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a po dobu šetření události PČR řídili v místě dopravu.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela k odstranění následků nehody osobního vozidla, které zůstalo na střeše v příkopu u silnice. Řidič neutrpěl žádná poranění. Po vyšetření události PČR pomohli hasiči odtahové službě s naložením havarovaného vozu.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Jednotka zlikvidovala požár osobního vozidla Audi 80. Po uhašení požáru hasiči odstranili zbytky benzínu pomocí sorbentu. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun. Požár zřejmě způsobila technická závada na palivovém systému.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Vyčerpání zatopeného sklepa a odčerpání vody ze studny.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění oleje uniklého z elektrické lokomotivy.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k havárii osobního vozidla, které narazilo do stromu. Při nehodě se zranila jedna osoba, kterou převzala do péče ZZS.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání studní v chatové oblasti.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu.

 

PLANÝ POPLACH - Jednalo se o technickou závadu na čidle EPS.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA – ŽELEZNIČNÍ - Jednotka vyjela k ohlášenému úmrtí osoby v kolejišti u železniční zastávky Dobřany-zastávka. Na místo byla povolána ZZS i vrtulník. Usmrcená osoba byla nalezena pod vlakem v kolejišti. K události se dostavil inspektor ČD, kterému bylo místo předáno. Na trati byl z důvodu vyšetřování zastaven provoz, k jeho obnovení došlo v 18.32 hodin.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě osobního vozidla a dodávky. Jednu zraněnou osobu převzala do péče ZZS. Jednotka zajistila místo nehody a po příjezdu PČR předala místo události.

 

PLANÝ POPLACH - Pálení dřeva na soukromém pozemku.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Stržení koruny nalomeného stromu.

 

POŽÁR - TRAFOSTANICE, ROZVODNY - Jednalo se o požár v rozvodné skříni, kam vnikla voda. Hasiči odpojili proud v celém patře domu a odvětrali zakouřené prostory. Po závěrečném průzkumu byl objekt předán správci. Škoda činí 5 tisíc korun.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Odstranění olejové skvrny na vozovce.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela k nehodě cisterny, která sjela na 92. km D5 z komunikaci a skončila asi 300 m v poli. Jednalo se o úsek Sulkov - Nýřany ve směru na Rozvadov. Cisterna byla prázdná, v nádrži na PHM bylo asi 250l nafty. Na místo byl povolán chemický kontejner, aby mohla být nafta přečerpána. Z nádrže hasiči přečerpali asi 50l bionafty, téměř 60l uniklo do pole. K události byli povoláni zástupci ŽP.

 

Okres Rokycany

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Jednotka otevřela dveře, u kterých se poškodil zámek.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutých dveří.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k odstranění stromu, který hrozil pádem na dům. Strom byl asi 20 m vysoký a naštípnutý po úderu blesku. Majitel si musí zajistit likvidaci stromu odbornou firmou.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění padlého stromu.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela k nehodě osobního vozidla, které narazilo do svodidel. Zraněn nebyl nikdo. Hasiči odstranili uniklé provozní kapaliny a řídili v místě dopravu.

 

9.7.2009

 

Okres Klatovy

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Hasiči vyjeli k záchraně dvou mláďat poštolky, která uvízla ve škvíře mezi prvním a druhým podlažím domu. Zachráněná mláďata byla předána pracovníkovi záchranné stanice.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Odstranění nafty vytékající z proražené nádrže osobního vozu.

 

Okres Plzeň-město

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny na vozovce.

 

Okres Tachov

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny na komunikaci.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla, které narazilo do stromu. Při nehodě se zranila jedna osoba. Zraněného měla v péči ZZS před příjezdem jednotky. Hasiči odstranili následky nehody a pomohli převrátit vozidlo zpět na kola.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Likvidace oleje, který unikl z proražené vany osobního vozidla.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění stromu padlého přes vozovku.

 

10.7.2009

 

Okres Domažlice

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Úklid PHM

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Únik 50l nafty na komunikaci v blízkosti rybníku - na místo se dostavil zástupce životního prostředí a starosta

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Strom přes cestu.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze sklepa.

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Zahoření trámu v chatce v blízkosti komínu.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření bytu, osoba předána ZZS.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Úklid vozovky

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Úklid vozovky

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Zastavení vody ze stoupaček bytového domu a následné čerpání vody.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - El. zkrat v rozvodné skříni

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Asistence PČR při nálezu výbušniny v panelovém domě. Evakuováno 43 osob.

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár kontejneru na papír.

 

Okres Tachov

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Úklid vozovky

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Asistence PČR při vyproštění utonulé osoby.

 

11.7.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění stromu z vozovky.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Transport pacienta k vozidlu ZZS.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání zatopené studně.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění stromu z vozovky.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze sklepa a studny.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VODY - Záchrana osob z řeky po převržení lodě u jezu. Dvě zraněné osoby.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Likvidace rozlomených stromů na telefonním vedení.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Únik oleje na vodní hladinu po DN traktoru.

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Požár OA. Bez zranění.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Čištění studny.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN dvou OA se zraněním osob.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN dvou OA, tři zraněné osoby.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN OA na D5.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Pomoc ZZS při snesení pacienta.

 

12.7.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Jednotka vyjela k požáru zděné chaty. Z objektu hasiči evakuovali sedm psů a 11 štěňat. Uvnitř bylo zjištěno, že požár vznikl kvůli špatně zajištěném krbu, ze kterého vypadly oharky. Škoda byla vyčíslena na 4 tisíce korun, uchráněné hodnoty činí 50 tisíc korun.

 

Okres Klatovy

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plastového kontejneru. Škoda 4900 korun.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze studny.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka odstranila provozní kapaliny vyteklé na vozovku po dopravní nehodě tří osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k nehodě osobního vozidla, ze kterého unikaly provozní kapaliny. Jednu zraněnou osobu měla v péči ZZS. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a odstranili následky nehody.

 

Okres Plzeň-jih

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze studny.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár kontejneru na papír. Škoda 8500 korun.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění stromu padlého přes chodník.

 

POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY - Jednotka vyjela k požáru sklepa bytového domu. Ve sklepě využitém jako dílna se nacházelo ohnisko asi 2 m2. Hasiči požár zlikvidovali a prostory odvětrali. Škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Sundání kočky ze stromu.

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár nepovolené skládky 1x1 m. Beze škody.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Jednotka vyjela k záchraně psa z balkonu, kde byl zavřený celý den. Krátce po příjezdu hasičů se do bytu vrátili nájemníci. PČR nájemníky poučila.

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár hrabanky 4x4m. Beze škod