Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů z Plzeňského kraje od 4.5.2009 do 10.5.2009

5. 5. 2009

4.5.2009

 

Okres Domažlice

 

PLANÝ POPLACH - Signalizace EPS zřejmě zachytila páru vycházející z pekárny.

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u čelního střetu osobního a dodávkového automobilu. Při nehodě se zranila jedna osoba, kterou měla již v péči ZZS. Hasiči pomocí sorbetu odstranili uniklé provozní kapaliny.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny na vozovce.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Transport pacienta na žádost ZZS.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě dvou osobních vozidel na křižovatce Masarykovy a Mohylové ulice. Při nehodě se zranila jedna osoba, kterou převzala do péče ZZS. Po odtažení vozidla hasiči odstranili následky nehody.

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - TRAFOSTANICE, ROZVODNY - Prověřovací cvičení.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka zajistila místo, kde se přetrhl telefonní kabel a padl sloup telefonního vedení. Na místo se dostavil technik provozovatele telefonní sítě a PČR.

 

5.5.2009

 

Okres Domažlice

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK-NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka odstranila provozní kapaliny, které na vozovku vytekly po dopravní nehodě. Jednalo se o nehodu osobního vozidla, které narazilo do tří zaparkovaných aut. Nikdo nebyl zraněn.

 

Okres Klatovy

 

PLANÝ POPLACH - Jednotka vyjela na žádost ZZS otevřít dveře domu, kde se měl nacházet nemocný muž. Před příjezdem jednotky se podařilo muže probudit a sám otevřel.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Hasiči vyjeli k záchraně koně, který spadl do jímky. Zvíře bylo v jímce po krk zapadlé. Hasiči ho podvázali a za asistence veterináře vytáhli ven. Kůň byl předán do péče veterinárního lékaře.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u dopravní nehody tří osobních vozidel, při které došlo ke zranění tří osob. Všechny zraněné včetně těhotné ženy měla v péči ZZS. Vozidla hasiči zajistili proti požáru a odstranili uniklé provozní kapaliny. Po zdokumentování nehody PČR pomohly jednotky odtahové službě s naložením automobilů. Při nehodě byla poškozena svodidla na křižovatce.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotka na žádost PČR vyjela jako technická pomoc při nálezu podezřelého balíčku. Pracovníci pošty oznámili, že objevili balíček o rozměrech 20x20 cm, ze kterého se ozývají zvuky a je zde podezření na nástražný výbušný systém. Evakuace osob proběhla před příjezdem jednotky. Hasiči uzavřeli prostor páskou, prozkoumali místnost a přeměřili radiaci zásilky s negativním výsledkem. Podle údajů na zásilce se podařilo kontaktovat odesilatele, který sdělil, že uvnitř je mobilní telefon. Tuto informaci potvrdila i PČR, která událost převzala.

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Hasiči likvidovali požár vozidla WV Vento, které hořelo v motorové části. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Jednotka vyjela k otevření zamčených dveří koupelny, kde protékala voda. Po příjezdu hasičů na místo se už dalšímu nájemníkovi podařilo z koupelny vyprostit zraněnou osobu. Jednotka zraněné poskytla předlékařskou pomoc a po příjezdu ZZS předala do péče lékaře.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u střetu osobního vozidla a motocyklu. Zraněnému byla poskytnuta předlékařská pomoc a po příjezdu ZZS byl předán do péče lékaře. Po zdokumentování události PČR hasiči odstranili následky nehody.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody osobního vozidla, které narazilo do stromu. Jednu lehce zraněnou osobu odvezla k ošetření ZZS. Jednotka odstranila uniklé provozní kapaliny.

 

6.5.2009

 

Okres Domažlice

 

PLANÝ POPLACH

 

PLANÝ POPLACH - KAUFLAND

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka odstranila uniklé provozní kapaliny z havarovaného osobního vozidla, které po nehodě zůstalo v příkopu na kolech. Řidič vozu byl bez zranění. Z motoru auta unikl olej do příkopu. Únik byl zlikvidován pomocí sorbentu, po zdokumentování události a naložení vozu na odtah dokončila jednotka úklid komunikace.

 

PLANÝ POPLACH - Neohlášené pálení.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla, při které se zranila jedna osoba. Lehce zraněného odvezla ZZS k ošetření do nemocnice. Vozidlo se nacházelo mimo vozovku.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY - Požár letáků v papírové krabici na chodbě domu. Beze škody.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Hasiči vyprostili osobní vozidlo, které po nehodě zůstalo v tramvajovém kolejišti. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Provoz tramvají v obou směrech byl obnoven půl hodiny po oznámení události.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka odstranila uniklé PHM po krádeži. Poškozenou nádrž hasiči provizorně opravili.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Hasiči otevřeli uzamčený automobil, ve kterém zůstaly uvězněny dvě děti. Po otevření dveří byly děti předány do péče rodiče.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Záchrana kočky z borovice.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár okrasné dřeviny v parku, při kterém byla poškozena kovová pergola.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednalo se o nehodu dvou osobních vozidel, z nichž jedno blokovalo křižovatku a druhé tramvajové kolejiště. Při nehodě se lehce zranila těhotná žena, kterou k ošetření odvezla ZZS. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a pomocí navijáku vyprostili havarovaný vůz z kolejiště.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjeli k nehodě dvou osobních vozidel, při které nebyl nikdo zraněn. Jednotka zabezpečila vozidla proti požáru a pomocí sorbentu odstranila uniklé provozní kapaliny.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Hasiči likvidovali požár dřevěné neobývané chaty. Objekt o rozměrech 6x6 m už při příjezdu jednotky dohoříval. Jednotky požár dohasily. Událost je beze škody.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu na žádost PČR. Majitelku se podařilo probudit a otevřela sama.

 

Okres Plzeň-sever

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Na žádost ZZS otevřela jednotka dveře bytu. Uvnitř byla nalezena mrtvá osoba.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA – ŽELEZNIČNÍ - Jednotka vyjela k ohlášené přejeté osobě v kolejišti. Po příjezdu na místo bylo úmrtí potvrzeno. Ve 20.16 hodin byl obnoven provoz na jedné koleji.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela do domu, jehož majitelka měla problém s přetopeným kotlem. Před příjezdem hasičů poradili operátoři z operačního středila, aby uhasila kotel pomocí popela. Po příjezdu hasičů byla teplota na kotli 80 stupňů. Hasiči odvětrali prostory a kotel zprovoznili. Po zapojení kotle do elektřiny vypadávaly pojistky, proto bylo majitelce doporučeno kontaktovat elektrikáře.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody osobního vozu, který sjel do příkopu. Dvě lehce zraněné osoby ošetřila ZZS. Odtah si zajistil majitel sám.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

7.5.2009

 

Okres Tachov

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB

 

DOPRAVNÍ NEHODA-VYPROŠTĚNÍ OSOB

 

8.5.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Požár elektrorozvaděče solární technologie.

 

9.5.2009

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Požár osobního automobilu. Bez zranění.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN dvou OA. Dvě zraněné osoby.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění padlého stromu přes komunikaci.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Záchrana osoby z bytu. Osoba předána ZZS.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Pomoc ZZS při snesení pacienta.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA – ŽELEZNIČNÍ - Vykolejení nákladního vlaku. Bez zranění.

 

Okres Rokycany

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Vyproštění osoby z výtahu.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Záchrana kočky ze stromu.

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY -Požár OA. Bez zranění

 

10.5.2009

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění stromů hrozících pádem.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjeli k havárii osobního vozu, který narazil do svodidel. Lehce zraněnou řidičku ošetřila ZZS před příjezdem jednotky. Vozidlo bylo zabezpečeno proti požáru a místo předáno PČR.

 

PLANÝ POPLACH - Planý poplach systému EPS.

 

Okres Plzeň-město

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka odstranila uniklé PHM z nádrže osobního vozu. K úniku došlo po krádeži, hasiči navrtanou nádrž provizorně utěsnili.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Hasiči vyjeli k havárii vodovodu v bytě. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o vadnou přívodní hadici ke kuchyňské baterii. Hasiči zastavili přívod vody a poučili majitelku o nutnosti odborné opravy.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla, ve kterém cestovaly dvě osoby. Na místě už zasahovala ZZS,která měla v péči zraněného řidiče, kterého vyprostil z vozidla spolujezdec. Ten podle vlastních slov nepotřeboval lékařskou pomoc. Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru a v místě nehody řídili provoz na komunikaci. Po vyšetření události PČR pomohla jednotka s naložením vozu a odstranila následky nehody.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednotka vyjela k ohlášenému požáru v lese. Po upřesnění místa, odkud byl viditelný kouř se mělo jednat o nahlášené pálení klestí. Na místě se nikdo nenacházel. Hasiči požár na ploše 10x40 m zlikvidovali. Událost se obešla beze škody.

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k havárii vodovodu. Jednalo se o utržený kohoutek v koupelně, ze kterého unikala voda a prosakovala stropem do spodních pater. Hasiči uzavřeli hlavní uzávěr vody.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY,VÝTAH  Vyproštění osoby ze zaseknutého výtahu.

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Jednotka zasahovala u požáru osobního vozidla na 116.km D5 ve směru na Prahu. Vozidlo začalo hořet v motorovém prostoru, nikdo z cestujících nebyl zraněn. Z vozidla uniklo malé množství oleje, který hasiči odstranili pomocí sorbentu. Škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun. Pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada na

vozidle.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Jednotka vyjela k požáru v kotelně rodinného domu. Na místě hasiči zjistili, že se jedná o hořící dveře u kotelny. Po uhašení požáru jednotka zkontrolovala místo pomocí termokamery a prostory odvětrala. Škoda byla vyčíslena na dva tisíce korun. Pravděpodobnou příčinou požáru byla nedbalost při obsluze topidla.