Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů z Plzeňského kraje od 30.3.2009 do 5.4.2009

31. 3. 2009

30.3.2009

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Hasiči zlikvidovali požár osobního vozidla Mazda 323. Příčinou požáru bylo prasknutí přívodové hadičky paliva. Škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun.

 

PLANÝ POPLACH - Na uvedeném místě se žádný hořící automobil nenacházel.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozu, který sjel mimo vozovku na pole. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Hasiči pomocí žebříku sundali kočku ze střechy.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár stromu na louce. Požár vznikl zřejmě odskočením jiskry při pálení větví v blízkosti stromu. Beze škody.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednotka vyjížděla k nehodě osobního automobilu, který spadl předním pravým kolem do rybníka. Vozidlo bylo sjeté jedním kolem z hráze do rybníka a část vozidla s motorem byla pod vodou. Hasiči zkontrolovali, zda nedošlo ke znečištění vody v rybníce. Žádné provozní kapaliny z vozidla neunikaly. Majitelka si zajistila vytažení sama.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě osobního vozidla, ve kterém zůstal zaklíněný řidič. Zraněného jednotka vyprostila a předala do péče ZZS. Po zajištění místa nehody vytáhli hasiči auto z příkopu a pomohli s jeho naložením na odtahový vůz.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár obsahu plechového kontejneru. Beze škody.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Na žádost PČR hasiči vyčerpali vodu z jímky.

 

Okres Tachov

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Jednotka vyjela k záchraně osoby se sebevražednými úmysly. PCŘ na místě už komunikovala s osobou přes zamčené dveře, které nechtěla otevřít. Po příjezdu ZZS začal s ženou komunikovat lékař. Po dohodě s PČR byl do otevřeného okna bytu přistaven žebřík pomocí kterého se hasiči dostali dovnitř a otevřeli vstupní dveře, aby umožnili vstup ZZS a PČR. Žena měla řezné rány na rukou. Po krátkém vyjednávání byla osoba zpacifikována a odvezena do nemocnice.

 

PLANÝ POPLACH - Pálení klestu na zahrádce.

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Jednalo se o požár zahradní chatky určené k demolici. V objektu 6x3 m se nikdo nenacházel. Po uhašení hasiči zkontrolovali objekt pomocí termokamery. Událost se obešla beze škody

 

31.3.2009


Okres Domažlice

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednalo se o požár trávy v blízkosti železniční trati mezi obcemi Újezd sv. Kříže a Hostouň. Po likvidaci požáru bylo místo předáno pracovníkovi drážní jednotky, který byl pověřen pálením.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Majitel vozidla zlomil klíč v zabezpečovací tyči volantu. Hasiči pomocí hydraulické techniky tyč přestřihli.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Jednotka vyjela na žádost PČR k otevření bytu. Muž na výzvu otevřel před příjezdem jednotky.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela sebrat uhynulého ptáka na chodníku. Mrtvé zvíře hasiči uložili do igelitového pytle a místo nálezu zasypali desinfekcí.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Na žádost PČR vyjela jednotka k otevření dveří sklepa, kde byl poškozený zámek zřejmě po násilném vniknutí.

 

Okres Plzeň-město

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - ZASYPANÉ,ZAVALENÉ - Při opravě vysokozdvižného vozíku spadly vidlice stroje na opraváře. Pod nimi zůstala muži ruka. Když hasiči dorazili na místo byl muž za pomoci zaměstnanců už vyproštěn a v péči ZZS. Jednotka pomohla zdravotníkům s ošetřením a transportem pacienta. Ze stroje uniklo malé množství oleje, jeho odstranění si zajistila firma.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela ke střetu dvou osobních vozidel, který blokoval provoz na komunikaci. Při nehodě byli zraněni řidiči obou vozidel, jejich ošetření zajistila ZZS. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a pomohli ZZS s naložením zraněných. Při nakládání vozidel musel být použit lanový naviják, aby mohly být vraky odtrženy od sebe. Po odtažení vraků hasiči odstranili z vozovky uniklé provozní kapaliny. V 16.50 hodin byl zprovozněn jeden jízdní pruh, v 18 hodin byla vozovka průjezdná.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala při nehodě os. automobilu a dodávky. Zranění utrpěla jedna osoba, kterou ZZS odvezla do nemocnice. Hasiči odstranili následky nehody

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednotka zlikvidovala požár posedu v lese. Požár v malém rozsahu zasáhl i suchou trávu v okolí.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Vyproštění zapadlého vozidla pomocí tažného lana.

 

1.4.2009

 

Okres Klatovy

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny.

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár popelnice. Škoda 915 korun.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Jednotka vyjela k otevření bytu, kde bylo podezření na úmrtí. U domu už byl syn majitele, který před příjezdem hasičů vylomil zámek. Uvnitř se nacházelo bezvládné tělo obyvatele domu, přivolaný lékař potvrdil smrt.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár lesního porostu 5x5 m. Beze škody.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednotka vyjela k nehodě kamionu převážejícího osobnívozidla. Kamion zůstal po nehodě v příkopu na boku a uniklo z něj malé množství chladící kapaliny. Nikdo nebyl zraněn. Po domluvě s odtahovou službou a PČR se vyproštění vozidla uskutečnilo ráno.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči zasahovali u nehody osobního vozidla, které zůstalo na střeše. Nehoda se obešla bez zranění, uniklo pouze malé množství PHM. Po příjezdu odtahové služby pomohl malé množství PHM. Po příjezdu odtahové služby pomohli hasiči s naložením vozu.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Hasiči vyjeli otevřít byt, kde bylo podezření na úmrtí. Uvnitř jednotka našla mrtvého majitele bytu.

 

2.4.2009

Okres Domažlice

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění oleje uniklého na vozovku po technické závadě na nákladním vozidle.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Hasiči byli přivoláni k otevření osobního vozidla Š fabia, ve kterém na zadních sedadlech ležel majitel nereagující na okolí. Po otevření vozu byl muž předán do péče ZZS.

 

Okres Klatovy

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření zabouchnutých dveří.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA -  Jednotky vyjely k požáru trávy a lesního porostu o rozloze asi 8 arů. Požár vznikl po pálení. Škoda byla vyčíslena na tři tisíce korun.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela odstranit následky nehody dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a odstranili z vozovky uniklé provozní kapaliny.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka zasahovala u nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ani nedošlo k úniku provozních kapalin.

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Požár sazí v komíně.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár popelnice. Beze škody.

 

Okres Plzeň-jih

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA (DO) VODNÍ PLOCHU(Y) - Hasiči byli vysláni k řece Radbuze v Dobřanech, kde na toku pod čističkou oznamovatel objevil asi 30-40 ks uhynulých rybek. Jednotka zkontrolovala hladinu vody při břehu, ale nenašla žádné příznaky znečištění nebezpečnou látkou. Ryby sem zřejmě naplavila řeka, když se minulý týden vypouštěl rybník na horním toku řeky.Drobné rybky byly nalezeny asi 20 cm od hladiny řeky na břehu pravděpodobně kvůli tomu, že voda měla v minulém týdnu vyšší hladinu díky tání sněhu.

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár polního porostu, který vznikl při pálení větví z pokácených stromů. Škoda byla vyčíslena na dva tisíce korun.

 

Okres Rokycany

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření zabouchnutého bytu.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny na vozovce.

 

Okres Tachov

 

PLANÝ POPLACH - Jednalo se o nenahlášené pálení.

 

3.4.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár skládky, 2x2m

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Zasažena motorová část

 

Okres Klatovy

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Pokus o sebevraždu

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár po pálení klestu, 300x100m

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Požár regálu s administrativou

 

DOPRAVNÍ NEHODA – ŽELEZNIČNÍ - DN 1 OA a vlaku, 1 zraněná osoba

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Travní porost, 10x15m

 

POŽÁR-LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Travní porost, 25x30m

 

Okres Rokycany

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár skládky

 

4.4.2009

 

Okres Klatovy

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Olej z osobního automobilu

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - 1 osobní automobil, 1 zraněná osoba

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy 6x3 m

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - 2 osobní vozidla, 1 zraněná osoba

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár 80 x 20 m

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Padlý strom přes vozovku

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Větve na vozovce

 

Okres Plzeň-město

 

PLANÝ POPLACH - planý poplach

 

PLANÝ POPLACH - EMG ELEKTRO - planý poplach - vadné čidlo

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Úklid komunikace

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár starých trámů a pražců

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár 2 x 2 m

 

Okres Plzeň-jih

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár 30 x 20 m

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda motocyklu a osobního vozidla, 1 zraněná osoba

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár lampy

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár 20 x 5 m

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu

 

Okres Rokycany

 

JINÉ, ZATÍM NEURČENO - ZATÍM NEURČENO - Otevření bytu

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy 40x 20 m

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Úklid oleje

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár 100 x 40 m

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy 10 x 10 m

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár 20 x 70 m

 

5.4.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění nalomených stromů, u kterých hrozilo, že poškodí kapli a el. vedení.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě osobního vozidla, které zůstalo v příkopu. Zraněnou osobu odvezla k ošetření ZZS před příjezdem jednotky. Jednotka zabezpečila vůz proti požáru a odstranila následky nehody.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění naftové skvrny na parkovišti. Pohonné hmoty unikly ze zaparkovaného kamionu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k ohlášenému úniku vody, která protékala po silnici na návsi. Na místo se dostavil majitel nemovitosti a zajistil nápravu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Vyčerpání vody ze zatopeného sklepa.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozu BMW, ve kterém cestovaly tři osoby. Jedné zraněné osobě poskytli hasiči předlékařskou pomoc a předali ji do péče ZZS. Na

místo byla povolána posilová jednotka PČR, protože účastníci nehody jevili známky agrese a nebylo jisté, zda údajný řidič neopustil místo nehody. Hasiči ve spolupráci s policejním psovodem prohledali blízké okolí nehody, aby prověřili přítomnost dalších osob. Událost byla předána PČR.

 

Okres Plzeň-jih

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár lesní hrabanky na ploše 20x50 m. Beze škody.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění PHM uniklých na vozovku ze zaparkovaného kamionu.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění oleje uniklého z transformátoru ČEZ.

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár suché trávy se podařilo zlikvidovat přítomný lidem před příjezdem hasičů. Jednotka požár dohasila.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění provozních kapalin, které unikly z os. vozidla.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody dvou osobních vozidel, při které se lehce zranila jedna osoba. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a zraněné předali do péče ZZS. Po zdokumentování události PČR jednotka pomohla odtahové službě s naložením vozidel.