Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů z Plzeňského kraje od 27.4.2009 do 3.5.2009

28. 4. 2009

27.4.2009

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlé jabloně přes vozovku cca 1 km za obcí

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár porostu o rozsahu cca 4m2, beze škody.

 

Okres Plzeň-jih

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění stromu.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Jednotka povolána k muži s tržným zraněným na hlavě ve firmě Muramoto Manufacturing. Muž se při příjezdu hasičů probíral k vědomí, okolnosti vzniku zranění si nepamatuje.Hasiči mu poskytnuli předlékařské ošetření a předali jej do péče ZZS.

 

Okres Plzeň-město

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK – DO OVZDUŠÍ - Únik plynu z obnažené spojky potrubí při výkopových pracích. Na místo povolány plynárny.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy, beze škody.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plechového kontejneru, beze škody.

 

TECHNICKÁ POMOC - MĚŘENÍ KONCENTRACÍ - Měření koncentrací látek v ozvduší při podezření na únik plynu z bytu. Naše jednotka zvýšené koncentrace nenaměřila, na místo povolány plynárny.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár křoví, beze škody

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda dvou osobních automobilů na křižovatce Nebálový - Nebílovský Borek za obcí Losiná. Jednotka poskytla předlékařskou pomoc řidičce automobilu Peugeot a zajistila místo události. Žena byla odvezena ZZS. Jednotka zlikvidovala uniklé provozní kapaliny a odstranila střepy a kusy plastů z vozovku. Po zdokumentování DN Policií ČR pomohli hasiči při nakládání autovraků na vozidla odtahové služby.

 

TECHNICKÁ POMOC - LIKVIDACE HMYZU - Odstranění obtížného hmyzu v ICE Parku.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Únik pohonných hmot ze zaparkovaného vozidla. Jelikož uniklé PHM z komunikace vyprchaly před příjezdem jednotky, nehrozilo žádné bezprostřední nebezpečí, předala jednotka místo události přítomné hlídce Městské policie.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár křoví, beze škody.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda dvou osobních automobilů, kdy z jednoho hasiči vyprostili zaklíněného řidiče. Spolu s další zraněnou osobou byl odvezen ZZS. Hasiči zajistili vozidla proti požáru, asistovali s naložením na odtahovou službu a odstranili veškeré následky srážky z vozovky.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Prověřovací cvičení!!!: Jedna osoba se nacházela ve stěně na laně a druhá osoba ležela v těžko přístupném terénu pod skalní stěnou. Jednotka se rozdělila na dvě skupiny. 1.skupina provedla záchranu lezce spuštěním ze stěny pomocí lanové techniky a poskytla mu předlékařskou pomoc. 2. skupina ošetřila osobu pod skálou a zajistila transport pomocí lanové techniky a nosítek.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění uniklého oleje z osobního automobilu po technické závadě.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Nehoda dvou osobních automobilů, bez zranění. Účastníci nepožadovali vyšetření ZZS ani vyšetření DN PČR. Na místě dopravní nehody došlo k úniku chladící kapaliny a malého množství motorového oleje, což hasiči sorbetem odstranili.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Čelní střet dvou osobních automobilů, kdy jeden z nich skončil v příkopu. Jednotka provedla předlékařské ošetření 3 zraněným osobám, které byly poté předány do péče ZZS.Po dobu zásahu a odstraňování vozidel byla vozovka zcela uzavřena, při nakládání vozidel odtahovou službou byl volný jeden pruh. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a odstranili uniklé provozní kapaliny.

 

Okres Rokycany

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření dveří od WC a koupelny, kde zůstalo "uvězněné" malé dítě.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Sběr sorbčních prostředků po DN ze dne 26.4. Událost se nacházela v obci Vejvanov.

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho osobního automobilu, který skončil v příkopu. Jedna zraněná osoba byla již v péči ZZS. Z vozu neunikaly žádné provozní kapaliny.

 

TECHNICKÁ POMOC - MĚŘENÍ KONCENTRACÍ - Porušená přípojka plynu u rod. domu následkem nárazu vozidla. K úniku plynu nedošlo, na místo povolány plynárny.

 

28.4.2009

 

Okres Klatovy

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK -NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Zajištění místa v okolí stromu, který bude odstraněn prostřednictvím Městských lesů.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho os. automobilu. Na místě byla jedna zraněná osoba. Hasiči odstranili uniklé provozní kapaliny.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny z vozovky.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Prověřovací cvičení!!!- Osoba zachycená ve stěně nad jezírkem na Košutce. Hasiči zajistili pomocí lezeckých technik osobu, snesli ji do člunu a po vodní ploše ji transportovali na břeh.

 

JINÉ, ZATÍM NEURČENO - ZATÍM NEURČENO - Otevření zabouchnutého bytu, uvnitř bylo 3 týdenní dítě.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ -  Převzetí rtuti v obalu od PČR. Rtuť předána pracovníkům laboratoře v Třemošné.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ –

Odstranění padlé větve před komunikaci.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření zabouchnutého bytu, kde zůstalo 3 leté dítě.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění následků srážky chodce a tramvaje.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár odpadu v objetku sběrných surovin. Beze škody.

 

PLANÝ POPLACH - Požár odpadkového koše uhašen před příjezdem našich jednotek.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny z komunikace.

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Prověřovací a taktické cvičení!!!- Požár historických sýpek.Hasiči prověřili dojezdové časy a akceschopnost povolaných jednotek. Dále pokračovali v taktickém cvičení v dálkové přepravě vody z čerpacího stanoviště.

 

Okres Rokycany

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy v rozsahu cca 20 x 5 m.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - nehoda 2 os. automobilů. ZZS ošetřila a odvezla 2 zraněné dospělé osoby a 2 děti. Hasiči zajistili místo události a vozidla proti požáru. Po zdokumentování nehody PČR odstranili následky nehody z vozovky.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze zatopené kotelny, kde byly zaplavené dva plynové kotle. Na místo se dostavily Vodárny a kanalizace a zástupce poškozené firmy.

 

29.4.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotka vyjela k otevření bytu, jehož majitel na výzvu neotevíral. Po příjezdu jednotky majitel bytu dveře otevřel.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění stromu padlého přes silnici.

 

Okres Klatovy

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka vyjela k odstranění pravděpodobně naftové skvrny na vozovce. Na místě hasiči zjistili, že se jedná o dehet, který byl použit při opravě vozovky.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Odstranění olejové skvrny po dopravní nehodě.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel, při které se zranily dvě osoby. Zraněné převzala do péče ZZS. Jednotka odstranila uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu a pomohla odtahové službě s naložením vozidel.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjeli ke střetu osobního a dodávkového automobilu.Událost se obešla bez zranění. Z vozidel unikal olej, který hasiči pomocí sorbentu odstranili.

 

Okres Plzeň-město

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření bytu, kde se nacházel nemohoucí muž.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k nehodě osobního vozidla, při které se zranila jedna osoba. Zraněného měla v péči ZZS. Při nehodě se poškodil semafor, na místo byla proto povolána údržba osvětlení.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Jednotka vnikla do bytu, jehož majitel nevycházel ven. Muž byl uvnitř nalezen bez známek života. Událost převzala PČR.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela k odstranění naftové skvrny na vozovce po nehodě tří vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči uniklou naftu zasypali sorbentem.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Ohlášen byl původně požár osobního vozidla. Hasiči na místě zjistili, že se jedná pouze o rozžhavené kabely v prostoru motoru. Jednotka odpojila akumulátor a doporučila majitelce servis.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze zatopeného sklepa domu.

 

Okres Plzeň-sever

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotka vyjela na žádost PČR, aby asistovala při evakuaci objektu ZŠ. V prostorách školy nebyla žádná výbušnina nalezena.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody tří osobních vozidel. Jednu osobu hasiči vyprostili a předali do péče ZZS. Kvůli nehodě byla komunikace necelou půl hodinu uzavřena.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednotka vyjela k vyproštění havarovaného nákladního vozidla na boku v pravém jízdním pruhu. Hasiči vozidlo zajistili proti požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Automobil byl vrácen na kola pomocí navijáku.

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Otevření bytu na žádost PČR.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjeli k nehodě tahače s návěsem, ze kterého unikala nafta. Návěs zůstal po nehodě zlomeny přes oba jízdní pruhy a tahač, který si o betonový kryt kanálu roztrhl palivovou nádrž, stál v příkopu. Hasiči nádrž provizorně ucpali a naftu jímali do náhradních nádob. Po dovezení sudů se začalo s přečerpáním nafty. Po vyčerpání nádrže

tj. cca 240 litrů jednotka utěsnila díru v nádrži a pomohla odtahové službě s vyproštěním kamionu.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

30.4.2009

 

Okres Domažlice

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda NA. Spolupráce s PČR.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Požár fritovací pánve v průmyslovém objektu.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Spolupráce se ZZS při snesení nadměrného pacienta.

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Požár OA.

 

Okres Rokycany

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Likvidace olejové stopy z komunikace.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Neohlášené pálení

 

1.5.2009

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody z bytů.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Úklid po DN OA.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN motocyklu - čtyřkolky. Jedna zraněná osoba.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN jednoho OA a dodávky. Jedna zraněná osoba.

 

2.5.2009

 

Okres Klatovy     

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 1 OA bez zranění

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda 2 osobních automobilů, dvě zraněné osoby.

 

POŽÁR - TRAFOSTANICE, ROZVODNY - Požár elektrorozvaděče v rodinném domku.Škoda 5000 Kč.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Únik PHM do zpevněného příkopu,jednotka likvidovala sorbentem. ŽP nepoškozeno.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Starší olejová skvrna v zatáčce,likvidováno sorbentem.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK

 

3.5.2009

 

Okres Domažlice

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny na vozovce. Olej unikl z traktoru, kterému praskla tlaková hadice.

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody motocyklu, při které se zranila řidička. Zraněnou odvezla k ošetření ZZS.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjížděli k nehodě osobního vozidla, které zůstalo v příkopu na střeše. Řidič automobilu nebyl zraněn, z havarovaného vozu pouze unikal benzín. Hasiči zajistili unikající PHM a po domluvě s PČR obrátili vůz na kola.

 

PLANÝ POPLACH - Nenahlášené pálení.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči odstranili následky střetu tří osobních automobilů. Z vozidel na komunikaci unikly provozní kapaliny.

 

Okres Plzeň-sever

 

PLANÝ POPLACH - Jednotka vyjela k ohlášenému štiplavému zápachu. Měření žádné zvýšené koncentrace nebezpečných látek nepotvrdilo.

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Jednotka vyjela k ohlášenému požáru komínového tělesa, od kterého se vznítila část střešní konstrukce chaty. Majitelé před příjezdem jednotky požár lokalizovali a odkryli dřevěné obložení komínového tělesa. Hasiči uhasili zbylá ohniska požáru, ochladili dřevěné obložení chaty a po vychladnutí komín vyčistili. Škoda byla vyčíslena na 35 tisíc korun. Uchráněné hodnoty činí 100 tisíc korun.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednalo se o požár trávy a klestí po pálení.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu. Na místě už zasahovala ZZS, která měla v péči zraněného motocyklistu. Jednotka zajistila havarovaný vůz proti úniku provozních kapalin.

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Jednotka zlikvidovala požár osobního vozidla Peugeot 405. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Příčina

požáru je v šetření.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Likvidace vraku vozidla na žádost PČR.

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy na ploše 5x5 m. Beze škody.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Zprovoznění zaseknutého výtahu, ve kterém zůstala uvězněna žena.