Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů z Plzeňského kraje od 24.8.2009 do 30.8.2009

3. 9. 2009

24.8.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Jednotka zklividovala požár osobního vozidla. Odtažení si zajistil majitel. Škoda činí 100 tisíc korun.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody osobního a dodávkového vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili místo události a odstranili následky nehody.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjížděla k nehodě dvou osobních vozidel, při které se zranila jedna osoba. Zraněného odvezla ZZS k ošetření. Hasiči zajistili místo události a pomohli odtahové službě s naložením havarovaných vozů.

 

Okres Klatovy

 

PLANÝ POPLACH - Jednalo se o nenahlášené pálení.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody cisternového vozidla JSDH Strašín. Automobil spadl do potoka 2m pod úrovní vozovky. Při nehodě se zranili dva lidé, které odvezla k ošetření ZZS. Jednotky zajistily unikající provozní kapaliny a pomocí jeřábu vyprostily vozidlo z potoka.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění motorového oleje, který unikl na vozovku z osobního automobilu.

 

Okres Plzeň-jih

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Jednotka odčerpala vodu ze zatopeného sklepa po havárii vodovodu.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k ohlášené havárii vodovodu. Na místě se ukázalo, že se jedná o úmyslně povolený hydrant v objektu ubytovny. Únik vody obyvatelé zastavili před příjezdem hasičů.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Hasiči vyjeli k havárii vodovodního řadu. Po havárii vtékala voda do sklepu rodinného domu. Jednotka uzavřela přívod vody a vyčkala příjezdu vodárenské pohotovostní služby. Technik potvrdil závadu na potrubí. Vodu ze sklepa domku hasiči odčerpali.

 

TECHNICKÁ POMOC - MONITORING - Monitoring na žádost PČR.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Jednotka vyjela na žádost ZZS k otevření bytu, kde se měla nacházet nemocná osoba. Uvnitř nebyl nikdo nalezen.

 

PLANÝ POPLACH - MĚSTSKÝ ÚŘAD NÝŘANY

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě osobního vozidla s dodávkou. Jednu zraněnou osobu odvezla k ošetření ZZS. Jednotka zajistila vozidlo proti požáru a odstranila z vozovky následky nehody.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny na vozovce.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Jednotka na žádost PČR otevřela dveře bytu, kde byl nalezen muž stěžující si na bolest nohy. Na místo byla povolána ZZS, která zraněného odvezla k ošetření do nemocnice.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči odstranili následky nehody čtyř osobních automobilů. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

 

PLANÝ POPLACH - KAUFLAND PLZEŇ

 

Okres Plzeň-sever

 

PLANÝ POPLACH - Jednalo se o planý poplach. Na místě hasiči našli pouze zbytky po pálení kabelů.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednotky zlikvidovaly několik ohnisek požáru v hrabance po starém požářišti.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody motocyklu, při které se zranil řidič. Motorkáře transportovala k ošetření letecká záchranná služba. Jednotka zabezpečila motocykl proti požáru a zachytávala unikající benzín. Po zdokumentování události PČR hasiči vyprostili motocykl z křoví.

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Jednalo se o ohořelý sud s odpadem.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjížděla k nehodě nákladního a osobního vozidla, při které nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a odstranili uniklé provozní kapaliny. Oba automobily zasahovaly do komunikace a omezovaly provoz. Protože nákladní automobil narazil do betonového můstku a hrozilo utržení motoru a nádrže na PHM, vyčkali hasiči příjezdu odtahové služby a pomohli vozidlo naložit.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Transport pacienta na žádost ZZS.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - DO OVZDUŠÍ - Jednotka vyjela k ohlášenému úniku plynu v 5. patře panelového domu. Hasiči ve spolupráci s technikem plynáren přeměřili koncentrace plynu v bytě a objevili místo, odkud látka unikala. Plyn unikal ve stoupací šachtě v přívodu k plynovému spotřebiči. Přívod plynu technik uzavřel a hasiči prostory odvětrali.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednotka vyjela k havárii nákladního automobilu s přívěsem, který byl naložený pískem. Vozidlo zůstalo po havárii nakloněné na rodinný dům. Před  vyproštěním vozidla odtahovou službou byly z domu evakuovány tři osoby. Po zajištění návěsu a uzavření silnice bylo nákladní vozidlo vyproštěno.

 

25.8.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Jednotka vyjela k ohlášenému požáru na střeše kotelny. Na místě hasiči zjistili, že se jedná o požár hořlavých částic pilin na střeše po předešlém výbuchu (zřejmě přetlak kotle). Požár se nedostal mimo střechu ani do výrobního prostoru ani do kotelny. Před příjezdem hasičů opustily výrobní prostor všechny osoby a byl zastaven provoz. Zaměstnanci se pomocí hasicích přístrojů snažili požár na střeše zlikvidovat. Hasiči oheň zlikvidovali a ochlazovali plášť střechy. Po průzkumu objektu a odstavení kotle předali místo jednateli firmy. Škoda předběžně činí 1000 korun.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjížděla k čelnímu střetu dvou osobních vozidel, při kterém se zranily dvě osoby. Hasiči poskytli do příjezdu ZZS zraněným předlékařskou pomoc. Na místo se dostavila letecká záchranná služba, která transportovala jednu osobu do nemocnice. Druhého zraněného odvezl sanitní vůz. Vozovka byla necelou hodinu zcela uzavřena.

 

Okres Plzeň-jih

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - DO PŮDY - Jednotka odstranila transformátorový olej, který unikl na nádraží z lokomotivy.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednotka vyjela k požáru hrabanky. Při cestě k zásahu byli hasiči svědkem nehody osobního vozu a tramvaje na konečné linky č. 4 v Gerské ulici. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Další technika pokračovala v cestě k požáru. Jednalo se o požár hrabanky v lese na ploše asi 15 arů. Událost se obešla beze škody.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár odpadu ve velkokapacitním kontejneru.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka odstranila následky střetu dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění naftové skvrny na komunikaci.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - DO OVZDUŠÍ - Hasiči vyjeli k ohlášenému zápachu plynu v bytě. Průzkumem se žádný únik plynu nepotvrdil. Majitelka bytu trvala na uzavření přívodu plynu. Znovuotevření uzávěru provede technik plynáren.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Likvidace benzinové skvrny.

 

Okres Plzeň-sever

 

PLANÝ POPLACH - Žádné příznaky hoření nebyly nalezeny.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plastového kontejneru.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka pomáhala ZZS při ošetření sraženého cyklisty. Zraněného odvezla sanita do nemocnice.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy 5x6 m. Beze škody.

 

PLANÝ POPLACH - Nenahlášené pálení suché trávy na soukromém pozemku.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k nehodě motocyklu, při které se zranila jedna osoba. Řidič byl při příjezdu hasičů již odvezen ZZS. Událost převzala PČR.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Pálení suché trávy na ohništi.

 

26.8.2009

 

Okres Domažlice

 

DOPRAVNÍ NEHODA – ŽELEZNIČNÍ - Hasiči vyjížděli k nehodě osobního vozidla na železničním přejezdu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a nedošlo ani k úniku provozních kapalin.

 

Okres Klatovy

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění naftové skvrny na vozovce.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ŽELEZNIČNÍ - Jednotka vyjela k nehodě osobního vozidla a drezíny na železničním přejezdu. Při nehodě se zranil řidič osobního vozu, kterého odvezla ZZS k ošetření do nemocnice. Hasiči zabezpečili vůz proti požáru a po zdokumentování vyprostili vrak vozidla.

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - PILSEN STEEL B.144 MODELÁRNA - Jednotka vyjela na signál EPS. Čidlo se aktivovalo po shoření části prodlužovacího kabelu. Hasiči prostory odvětrali a odpojili el. proud. Místo bylo předáno zodpovědné osobě.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka zasahovala u střetu dvou osobních vozidel, při kterém se lehce zranily dvě osoby. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a odstranili následky nehody z komunikace.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u havárie cyklisty. Zraněnému jednotka poskytla předlékařskou pomoc a po příjezdu ZZS předala do její péče. Muže údajně srazilo nákladní vozidlo. Po zdokumentování události PČR odstranili hasiči následky nehody

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Jednotka zasahovala při požáru šesti vraků vozidel. Událost se obešla beze škody.

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Hasiči zlikvidovali požár motorové části osobního vozidla. Ve vozidle se nikdo nenacházel. Příčinou požáru byla pravděpodobně technická závada. Škoda činí 50 tisíc korun.

 

27.8.2009

 

Okres Domažlice

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka zasahovala u nehody osobního a nákladního automobilu. Při srážce nebyl nikdo zraněn. Jednotka odstranila uniklé provozní kapaliny a po dobu zásahu řídila provoz na komunikaci.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli ke střetu dvou osobních vozidel. Při nehodě se zranila jedna osoba, kterou měla v péči ZZS.

 

Okres Klatovy

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření zabouchnutého bytu.

 

Okres Plzeň-jih

 

TECHNICKÁ POMOC - NÁHRADA NEFUNKČNÍHO ZAŘÍZENÍ - Jednotka odstranila asi 50l potravinářského oleje, který se vylil na komunikaci před prodejnou rychlého občerstvení.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k havárii vodovodu, při které voda vytékala ze 4. patra do spodních pater domu. V bytě, odkud voda tekla nikdo nebyl. Hasiči proto uzavřeli hlavní uzávěr vody.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednalo se o střet osobního vozidla a motocyklu. Událost se obešla bez zranění.

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár hrabanky. Beze škody.

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Jednotka vyjela k odstranění následků nehody, u které zasahovala v 18.06 hodin.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - MĚŘENÍ KONCENTRACÍ - Jednotka vyjela k ohlášenému zápachu plynu v panelovém domě. Plyn byl cítit z uzamčeného bytu. Hasiči uzavřeli hlavní uzávěr plynu v domě a vypnuli el. proud. PČR kontaktovala majitelku bytu, která byt otevřela. Uvnitř přístroje naměřily zvýšenou koncentraci plynu z otevřené plotýnky plynových kamen. Hasiči prostory odvětrali a po otevření uzávěru plynu zkontrolovali sporák.

 

28.8.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Uzavření přívodu vody do domu a čerpání vody.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Likvidace ropného produktu z vozovky.

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN jednoho OA. Jedna zraněná osoba.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN OA, dvě zraněné osoby.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Uzavření hl. uzávěru vody v domě. Čerpání vody.

 

Okres Plzeň-jih

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár lesní hrabanky.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN OA a motocyklu. Jedna zraněná osoba.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění stromu z el. vedení.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár staré slámy a sena na poli.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Asistence s ZČU při elektrickém výboji.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár lesní hrabanky.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN jednoho OA. Jedna usmrcená osoba.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN dvou OA, dvě zraněné osoby.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - DN dvou OA. Bez zranění. Likvidace provozních kapalin.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár lesa 50x30m.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy 20x30m.

 

29.8.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Požár v uhelných skladech v Poběžovicích, samovznícení briket, škoda 20000

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Dopravní nehoda 1 OA, které přerazilo strom, bez zranění

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Prasklá voda na toaletě v 1.patře domu, voda tekla do obchodu

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Uvízlý výtah , uvnitř 2 ženy, osoby vyproštěny Stanice Sušice

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ŽELEZNIČNÍ - Srážka osoby s vlakem, osoba zraněna, odvezena záchrannou službou

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Požár osobního automobilu Škoda Favorit na parkovišti, škoda 4000 Kč

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár stromu, beze škody

 

Okres Rokycany

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Malý požár lesa cca 2m2, nedohašené ohniště

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Uvízlé osoby ve výtahu, vyproštěny jednotkou

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy na bývalém letišti beze škody

 

30.8.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plastového kontejneru.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plastového kontejneru.

 

Okres Klatovy

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Jednotka vyjížděla na pomoc parašutistovi, který uvízl ve větvích stromu. Muže hasiči zachránili pomocí žebříku po kterém po zajištění sám slezl. Na místo se dostavila ZZS, aby muže prohlédla. Hasiči pak ze stromu odstranili také padák.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednalo se o požár starého pařezu. Beze škody.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla a cyklisty. Zraněného převzala do péče ZZS a odvezla k ošetření do nemocnice. Událost převzala PČR.

 

Okres Plzeň-město

 

PLANÝ POPLACH - Jednalo se o páru vycházející z hromady mulčovací kůry.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu, kde se nacházela zraněná osoba. Pacienta převzala do péče ZZS.

 

PLANÝ POPLACH - HP - PELZER - Ostraha objektu potvrdila, že se jedná o planý poplach.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár hrabanky 2x5 m.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění větve na komunikaci.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Na žádost PČR asistovala jednotka při evakuaci obyvatel domu, kde byla nalezena výbušnina. Evakuováno bylo 13 osob.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření bytu, kde se měl nacházet nemocný muž. Po vniknutí do bytu byl muž předán do péče ZZS.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla, které zůstalo na střeše. Zraněné řidičce a dvěma dětem pomohl z vozidla řidič kolemjedoucího automobilu. Hasiči poskytli ženě předlékařskou pomoc a zajistili místo nehody. Zraněnou řidičku a děti v šoku převzala do péče ZZS. Po zdokumentování události PČR odstranila jednotka následky nehody.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednotky likvidovaly požár trávy v blízkosti drážního tělesa. Podél trati se nacházelo více ohnisek.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plastového kontejneru. Předběžná škoda 10 tisíc korun.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy vedle kolejí.

 

Okres Rokycany

 

PLANÝ POPLACH - Jednalo se o požár křoví, který se majiteli podařilo uhasit před příjezdem jednotky.

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Jednotka zlikvidovala požár hnojniště, kde na povrchu hořela suchá sláma. Beze škody.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka odstranila následky nehody dvou vozidel, z nichž jedno zůstalo na vozovce a druhé v příkopu na střeše. Událost se obešla bez zranění. Hasiči otočili automobil na kola a odstranili z vozovky uniklé provozní kapaliny.