Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů z Plzeňského kraje od 19.1.2009 do 25.1.2009

20. 1. 2009

19.1.2009

 

Okres Domažlice

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Jednotka vyjela k otevření bytu, kde se měl nacházet starší muž. Byl otevřela PČR před příjezdem hasičů. Muž ležel na zemi v koupelně. Hasiči do příjezdu lékaře poskytli muži první pomoc. Pacienta odvezla ZZS.

 

Okres Klatovy

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Jednotka vyjela k ohlášenému požáru komína. Prostor byl silně zakouřený, bylo proto nutné zasahovat v dýchací technice. V komíně praskla vložka a následně došlo k zahoření skelné vaty u komína. Hasiči odstranili skelnou vatu z blízkostí komínového tělesa a prostory pomocí přetlakové ventilace odvětrali. Událost se obešla beze škody. Bylo doporučeno nepoužívat komín do revize.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotka na žádost PČR vyjela k otevření bytu, kde byla uzamčená osoba, která se dožadovala záchrany. Hasiči po ustavení výškové techniky vnikli do bytu oknem. PČR osobu předala do péče ZZS.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela čerpat vodu po havárii topení. Po uzavření přívodu vody do stupaček byl zbytek vody odčerpán pomocí vysavače. Opravu prasklého topení zajistí majitel domu.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotka na žádost PČR spolupracovala při pátrání po Bílá Hora pohřešované osobě. Osoba byla dle oznámení PČR nalezena ve FN Plzeň.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody jednoho os. vozidla, které zůstalo na střeše. Oba cestující byli bez zranění. Jednotka pomohla odtahové službě s naložením vozu.

 

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k nehodě dvou osobních automobilů, při které byla lehce zraněna jedna osoba. Zraněného převzala do péče ZZS. K úniku provozních kapalin nedošlo.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Jednalo se o požár obsahu kontejneru na směsný odpad.Beze škody.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - DO OVZDUŠÍ - Jednotka vyjela k ohlášenému úniku plynu na ulici u rodinného domu. Přístroje zaznamenaly zvýšené hodnoty. Na místo byla povolána plynárenská pohotovost a místo události převzala.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Hasiči odčerpali vodu ze zaplavené šachty po havárii vodovodní přípojky.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě dvou osobních vozidel. Jednu zraněnou osobu měla již v péči ZZS. Jednotka odstranila uniklé provozní kapaliny a pomohla s naložením vozů na odtah.

 

20.1.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednotka vyjela k požáru na černé skládce. Jednalo se o zahoření rašeliny. Požár ale zasahoval do hloubky, proto bylo nutné dohašení provést za pomoci těžké techniky,která by skládku rozhrnula. Na místo se dostavil pracovník odboru životního prostředí, který bude dnes událost došetřovat. Požár se obešel beze škody.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - DO OVZDUŠÍ - Jednotka vyjela k ohlášenému úniku plynu. K úniku došlo kvůli závadě na potrubí. Hodinu po půlnoci byla oprava potrubí dokončena.

 

Okres Klatovy

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Jednotka vyjela k požáru osobního automobilu Fiat Panda.K požáru došlo při technické závadě na palivovém čerpadle. Škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun.

 

Okres Plzeň-město

 

PLANÝ POPLACH - Neohlášené pálení po demolici.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli ke sraženému chodci osobním automobilem. Na místě již zasahovala ZZS, která měla v péči zraněnou chodkyni. Událost převzala PČR.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu.

 

Okres Plzeň-jih

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plastové nádoby na odpad. Škoda 915 korun.

 

Okres Plzeň-sever

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k vyproštění os. vozidla zapadlého v příkopu, protože hrozilo znečištění potoka v jeho blízkosti.Vozidlo bylo vyproštěno, ke znečištění ŽP nedošlo.

 

OSTATNÍ MIMOŘÁDNÁ UDÁLOST  - JINÉ - Jednotka poskytla předlékařskou pomoc ženě, u které bylo podezření na zlomeninu. Pacientka byla předána do péče ZZS.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě na 43 km D5 v úseku Cerhovice - Mýto směrem na Rozvadov, kde došlo ke střetu kamionu a chodce. Na místě již zasahovala jednotka HZS Středočeského kraje PS Hořovice. Pro zraněnou osobu přilétl k místu nehody vrtulník. Kvůli jeho přistání byla dálnice zcela uzavřena. Po odletu vrtulníku byl provoz na dálnici částečně obnoven, nehodu na místě vyšetřovala PČR.

 

21.1.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Jednotka vyjela k záchraně muže vyhrožujícího sebevraždou. Policistům se podařilo muže zadržet a předat ZZS.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu, kde měla majitelka zapnutou žehličku.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k havárii vodovodu v neobydleném bytě.Jednotka uzavřela hlavní přívod vody a povolala majitele objektu, který situace dále řešil sám.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotka na žádost PČR asistovala při evakuaci osob z obchodního centra, kde byla nahlášená bomba. Z objektu bylo evakuováno asi 500 osob.

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Hasiči zasahovali u požáru osobního vozidla Š Fabia combi. Vozidlo bylo v době příjezdu jednotky zcela zasaženo požárem. Požár automobil zcela zničil, škoda činí 150 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření. V úvahu  připadá technická závada nebo úmysl.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednalo se o nehodu čtyř os. vozidel s jedním lehkým zraněním. Událost převzala PČR.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči byli vysláni k nehodě os. vozidla a traktoru. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou odvezla k ošetření ZZS. Jednotka odstranila uniklé provozní kapaliny.Havarované vozidlo hasiči naložili na odtahovou službu a vrak traktoru pomohli naložit na podvalník.

 

Okres Plzeň-jih

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny na vozovce.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody dvou osobních vozidel a kamionu. ZZS odvezla z místa nehody jednu zraněnou osobu. Hasiči pomohli s odklizením havarovaného os.automobilu.

 

Okres Rokycany

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Jednotka vyjela k otevření bytu, kde se měla nacházet osoba pokoušející se o sebevraždu. Po vniknutí do bytu zde byla nalezena osoba při životě. Muž byl předán do péče ZZS.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody os. vozidla, které sjelo do příkopu a narazilo do sloupu. Řidiči byla přivolána ZZS,protože si stěžoval na bolesti na hrudi. Vozidlo hasiči zajistili proti požáru.

 

22.1.2009

 

Okres Domažlice

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka vyjela k nehodě jednoho os. vozidla, ze kterého unikly provozní kapaliny. Uniklé látky zasypali hasiči sorbentem a pomohli s naložení vozu na odtah.

 

Okres Klatovy

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Hasiči byli povoláni k uhašení požáru malého bagru (UNC) v zemědělském družstvu. Řidič se pokusil nejprve oheň,který vzniknul v motorové části, uhasit sám. Příčinou zahoření je pravděpodobně technická závada na elektroinstalaci, škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka odstranila olej, který unikal z proražené vany os.vozidla po dopravní nehodě. Hasiči zachytili olej do náhradní nádoby. Úklid vozovky dokončili pracovníci SÚS.

 

Okres Plzeň-město

 

PLANÝ POPLACH - Nejednalo se o požár, ale pouze kouř z přehřátého motoru.Majitel vozidla byl na místě.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze zatopeného sklepa.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjeli k nehodě os. vozidla s dodávkou, při které se zranila jedna osoba. Lehce zraněného odvezla k ošetření ZZS. Jednotka zajistila vozidlo proti požáru a pomohla odtahové službě s naložením os. vozu na odtah.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Zahoření v kontejneru. Beze škody

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevřeníní bytu, kde se nacházela nemohoucí žena.Pacientku převzala do péče ZZS.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednotka vyjela k nehodě os. vozidla, které zůstalo na střeše. Událost se obešla bez zranění. Majitel vozu se nenacházel na místě nehody, řešení převzala PČR.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjížděli ke střetu osobního a nákladního automobilu. ZZS byl předán lehce zraněný řidič osobního auta. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a po vyšetření události odstranili následky nehody.

 

Okres Plzeň-sever

 

PLANÝ POPLACH - Jednotka vyjela k přeměření nebezpečných látek v ovzduší. V hale firmy byla cítit neznámá látka. Správce evakuoval z haly zaměstnance a začal ji odvětrávat. Hasiči pomocí přístrojů přeměřili koncentrace, ale žádné zvýšené hodnoty nebyly zjištěny. Celá hala byla odvětrána.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze zatopeného sklepa po havárii vodovodu.

 

23.1.2009

 

Okres Klatovy

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření bytu

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 3 OA, 2 zranění

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN NA a OA, 1 zranění

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 1 NA, 2 zranění

 

Okres Plzeň-sever

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření bytu

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 1 OA, 1 zranění

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN NA a OA

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - 1 OA v příkopě, bez zranění

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - DN 1 OA, bez zranění

 

24.1.2009

 

Okres Domažlice

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Likvidace ropného produktu z vozovky. Spolupráce s PČR a SUS.

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Požár malého rozsahu v zemědělském objektu. Beze škody.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění překážky z kolejiště.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - DN dvou OA. Bez zranění.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody z bývalé tělocvičny.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN jednoho OA. Jedna zraněná osoba. Spolupráce s PČR a ZZS.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Pomoc zraněné cyklistce. Spolupráce se ZZS.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN NA a OA. Jedna zraněná osoba. Spolupráce se ZZS a PČR.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - DN jednoho OA. Bez zranění.

 

25.1.2009

 

Okres Domažlice

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny na vozovce.

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody osobního automobilu, který se po převrácení na bok nacházel mimo vozovku zapřený o strom. Ve vozidle cestovaly dvě osoby, které při příjezdu hasičů byly mimo vozidlo a bez zranění. Jednotka zabezpečila automobil proti požáru. Odtah si zajistil majitel.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření zamčeného bytu na žádost PČR.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednalo se o sraženého chodce. Zraněnou osobu odvezla k ošetření ZZS.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Na žádost PČR vyjela jednotka k otevření bytu, kde se nacházela podnapilá žena a demolovala vybavení bytu. Po vniknutí dovnitř byla žena předána do péče ZZS.

 

POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY - Jednotka vyjela k ohlášenému zakouření třípatrového domu. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o zápach ze spálených potravin v přízemím bytě. Jednotka se pokoušela do zamčeného bytu vniknou po žebříku, čímž vzbudila majitelku bytu, která byt otevřela. Událost se obešla beze škody.

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Hasiči pomohli ZZS s transportem pacienta.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla, které na zledovatělé vozovce sjelo ke krajnici a nemohlo vyjet. Hasiči vozidlo vyprostili a vozovku posypali. Při nehodě nedošlo ke zranění osob.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjížděla k nehodě dvou osobních automobilů, při které se lehce zranila jedna osoba. Zraněného převzala do péče ZZS. K úniku provozních kapalin nedošlo.

 

PLANÝ POPLACH - Jednalo se pouze o zakouření sklepa od kamen.