Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů z Plzeňského kraje od 13.7.2009 do 26.7.2009

28. 7. 2009

20.7.2009

 

Okres Domažlice

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění uniklé nafty (cca 100l) z proražené nádrže. Na místě také pracovník odboru živ.prostředí.

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda os. automobilu, který narazil do stromu. Řidič byl při příjezdu dobrovolné jednotky z Žel.Rudy v bezvědomí.Hasiči mu poskytnuli předlékařskou pomoc a předali do péče ZZS. Na místo byl povolán také vrtulník LZS, ale muž byl nakonec transportován sanitkou. Hasiči pomohli naložit vozidlo na odtahovou službu.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové stopy v rozsahu cca 50cm x 200m.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - SDH Sušice čerpala vodu ze studny.

 

PLANÝ POPLACH - Otevření bytu na žádost PČR. Uvnitř se nikdo nenacházel.

 

Okres Plzeň-jih

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Požár v motorové části vozidla, který uhasil sám majitel. Jednotka vozidlo zkontrolovala a dále nezasahovala.

 

Okres Plzeň-město

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění vyteklé nafty z nádrže kamionu.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Odstranění uniklé nafty a hydraulického oleje po nehodě tramvaje a nákladního automobilu.

 

PLANÝ POPLACH - KAUFLAND PLZEŇ

 

Okres Plzeň-sever

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Spolupráce při odchytu psa.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k nehodě os. automobilu, který skončil mimo vozovku. Nehoda se stala na dálnici D5 na 88 km ve směru na Rozvadov. Nikdo nebyl zraněn, nedošlo k úniku kapalin. Místo předáno PČR.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Nehoda os.a nákl. automobilu na 45km dálnice D5 ve směru na Prahu. Hasiči ošetřili jedné osobě drobné oděrky. K úniku látek nedošlo. Místo předáno SÚD.

 

PLANÝ POPLACH

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotka povolána k asistenci při sundání oběšené osoby.Cestou byla jednotka nasměrována k havarovaného cyklistovi u obce Muchnov. Hasiči mu poskytnuli předlékařskou pomoc a po příjezdu ZZS jej předali do jejich péče.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění uniklé nafty (cca 30l) u stojanu na čerpací stanici

 

21.7.2007

 

Okres Domažlice

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda os. automobilu a motocyklu. Ke zranění osob nedošlo a přesto, že motocyklista ošetření nevyžadoval, ZZS jej odvezla na kontrolní vyšetření. Z motocyklu unikla chladící kapalina. Vozidla byla mimo vozovku, hasiči pouze odstranili střepy z vozovky.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění uniklého oleje z vraků automobilů. Vozy byly v blízkosti vodáren, správce vodáren konstatoval, že vodní zdroj ohrožen nebyl.

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Nehoda dodávkového automobilu, který se převrátil na střechu a vytékal z něj benzín. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči únik benzínu zajistili, převrátili vozidlo zpět na kola a odtáhnuli na odstavnou plochu.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho osobního automobilu, které skončilo na střeše mimo vozovku. V autě byl lehce zaklíněn řidič, kterého hasiči se ZZS vyprostili bez použití speciálního nářadí. Na místo byl povolán vrtulník LZS. Vozidlo zajistila PČR.

 

Okres Plzeň-jih

 

PLANÝ POPLACH - MUZEUM BLOVICE - HRADIŠTĚ

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Požár os.automobilu. OA byl zcela zasažen požárem.

 

PLANÝ POPLACH - DŮM TEXTILU

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho os. automobilu. Řidič byl již v péči ZZS. Jednotka zajistila vozidlo proti požáru a asistovala odtahové službě s jeho naložením.

 

PLANÝ POPLACH - Jednotka vyjela k požáru v chatové oblasti v okolí Liliové ulice. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o pálení větví.

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Otevření dveří od sklepa na žádost PČR.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Pomoc s transportem pacienta.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Dobrovolná jednotka čerpala na žádost starosty vodu ze sklepa sokolovny.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění stromu, který zasahoval do tel.vedení.

 

22.7.2009

Okres Domažlice

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár skládky mezi obcemi Mrákov a Tlumačov. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár starého sena a kartonů papírů o velikosti 5 x 20 m. SDH Mrákov zůstala na místě jako dohled.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Dobrovolná jednotka čerpala na žádost starosty vodu z kotelny.

 

POŽÁR - TRAFOSTANICE, ROZVODNY - Požár izolace na elektrickém kabelu nadzemního vedení elektřiny. Podle vyjádření svědků na místě zásahu došlo k zajiskření na drátech mezi několika sloupy a k následné detonaci s vyšlehnutím ohně na uvedeném sloupu. Na místo technik ČEZ a byla vypnuta elektřina v uvedeném vedení. Po vypnutí elektřiny došlo k samovolnému uhašení požáru izolace. Hasiči provedli průzkum v okolí sloupu a nezjistili žádné šíření požáru do okolí. ČEZ provede opravu svými silami.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Na žádost ZZS asistovala jednotka při oživování osoby. Lékař konstatoval u osoby smrt.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda motocyklu. Zraněná osoba byla v péči ZZS. Hasiči zlikvidovali veškeré následky nehody z komunikace.

 

Okres Plzeň-město

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - DO OVZDUŠÍ - Následkem porušení plynového potrubí při provádění pozemních prací došlo k jeho úniku do ovzduší. Hasiči a PČR oblast v okolí Palovy ul.uzavřeli, částečně průjezdná byla také vozovka v Tyršově ul. Hasiči průběžně měřili hodnoty výbušnosti. Díky větru však docházelo k přirozenému rozptylu plynu. Na místě byli také pracovníci plynáren, přívod plynu byl v celé oblasti uzavřen

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Nehoda os. a nákladního automobilu. Bez zranění, bez úniku kapalin. Jednotka provedla zajištění místa a dále nezasahovala.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda motocyklisty. Hasiči mu poskytnuli předlékařskou pomoc a předali jej do péče ZZS. Zlikvidovali také uniklý olej.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění překážky (kusy železa) z komunikace. PČR odstranila ještě před příjezdem jednotky.

 

PLANÝ POPLACH - WALDRICH - ŠKODA MACHINE TOOL A.S.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Nehoda dvou os. automobilů. Bez zranění. Hasiči zlikvidovali uniklé kapaliny z obou vozidel.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho os. automobilu, který skončil mimo vozovku v příkopu. Zraněná osoba byla již transportována vrtulníkem LZS. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a místo předali PČR.

 

23.7.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu přes celou vozovku.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Pomoc zraněnému muži, který se nemohl sám dostat z bytu. Předán ZZS. Cestou na základnu odstranila jednotka padlý strom přes vozovku.

 

Okres Klatovy

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár strniště o rozloze cca 150 x 30 m.

 

POŽÁR - TRAFOSTANICE, ROZVODNY - Požár v rozvodně el. proudu v obchodním domě. Hasiči uhasili pomocí CO2. Místo události předáno správci objektu, po dobu dvou hodin zde byl dozor. Škoda předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění vyvráceného stromu.

 

Okres Plzeň-jih

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění padlého stromu přes vozovku.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Nehoda jednoho os, automobilu, který vjel do předzahrádky rod. domu a narazil do HUP. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči uzavřeli HUP, zajistili vozidlo proti požáru a odstranili uniklé provozní kapaliny. Kontrolní měření koncentrací plynu v ovzduší bylo negativní. Na místo se dostavil pracovník plynáren. Hasiči asistovali PČR s nasvícením místa nehody a odtahové službě s naložením vozidla.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu přes silnici.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu si zajistil majitel lesa.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Utrženou anténu visící nad chodníkem hasiči zajistili a vytáhnuli zpět na střechu.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - DO OVZDUŠÍ - Kontrolní měření koncentrací plynu v ovzduší, výsledek negativní. Majitelka si zavolala plynárny.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu na žádost ZZS. Osobu si převzali do péče.

 

Okres Plzeň-sever

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu přes cestu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu přes cestu.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár odpadkového koše na zastávce. Beze škody.

 

Okres Rokycany

 

PLANÝ POPLACH - EUWE EUGEN WEXLER ČR, S.R.O

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár lesního odpadu a hrabanky od pálení klestu. Beze škody.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda dvou os. automobilů a jednoho nákl. automobilu. Jedna řidička byla lehce zraněna. Hasiči zajistili vozidla proti požáru, odstranili uniklé provozní kapaliny a odlomené části vozidel.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu do telef. vedení.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění padlého stromu přes tel. vedení.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu přes cestu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlých stromů přes cestu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu přes vozovku.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu přes komunikaci.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu na žádost PČR. Muž otevřel před naším příjezdem, jednotka nezasahovala.

 

24.7.2009

 

Okres Domažlice

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Sražená cyklistka osobním automobilem. Zranění.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - DN 3 OA, bez zranění.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY - Požár digestoře v bytě, škoda 100 000 Kč. Bez zranění.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 2 OA, 2 lehká zranění.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN kamionu, bez zranění.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Likvidace cca 1 km dlouhé olejové skvrny.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár živého plotu v délce 30 m.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VODY

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR

 

25.7.2009

 

Okres Plzeň-jih

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA (DO) VODNÍ PLOCHU(Y) - DN traktoru s vlekem. Souprava se převrátila do řeky Úhlavy.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Větev opřená o jedno osobní auto a hrozící pádem na další vozidla.

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár odpadu, beze škody.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 2 osobních automobilů, 2 zraněné osoby. Při nehodě došlo k uražení telefonního sloupu.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Záchrana osoby, která vylezla na střechu a poté se bála slézt dolů.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI

 

26.7.2009

 

Okres Domažlice

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehodě jednoho os.automobilu, který skončil na střeše mimo vozovku, mezi obcemi H. Týn a Semošice. RLP ošetřil na místě zraněného řidiče. Z vozidla neunikly žádné provozní kapaliny. Byly provedeny protipožární opatření, po vyšetření nehody PČR jednotka pomohla vozidlo naložit na odtahovou službu.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda os. automobilu a Multicaru. Jednotka provedla zajištění místa nehody a vozidel proti požáru. Na místě již zasahovala ZZS, která převezla zraněného řidiče do FN Plzeň Lochotín. Po zdokumentování nehody PČR naložili hasiči vraky na odtahovou službu.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Strom přes chodník. Odstranění si zajistí starosta obce.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Na žádost ZZS pomoc s transportem pacienta.

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - ČERPACÍ STANICE SHELL PLZEŇ – KARLOVARSKÁ - Požár izolační desky u výfuku os.automobilu. Příčinou

vzniku požáru byla technická závada, škoda 10 tisíc korun.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár železného kontejneru. Škoda 4,5 tis. korun.

 

Okres Plzeň-sever

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Osoba vyproštěna z výtahu před příjezdem jednotky. Hasiči odpojili zařízení od el.energie a předali správci domu.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho os. automobilu, který skončil mimo vozovku, mezi obce Litohlavy a Osek. Zraněná osoba byla ošetřována ZZS, bez úniku provozních náplní. Naše jednotka provedla vyproštění osoby z vozidla a její naložení na nosítka ZZS.

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Zahoření řady tújí, beze škody.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho motocyklu. Jedna osoba byla zraněna a transportována vrtulníkem LZS.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Pomoc s transportem pacienta na žádost ZZS.