Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů z Plzeňského kraje od 9.2.2009 do 15.2.2009

10. 2. 2009

9.2.2009

 

Okres Domažlice

 

PLANÝ POPLACH – KAUFLAND DOMAŽLICE

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody osobního vozu VW Golf, který narazil do stromu u komunikace. Řidiče měla již v péči ZZS. Z vozidla neunikaly žádné provozní kapaliny. Hasiči zajistili automobil proti požáru a do příjezdu PČR řídili v místě nehody dopravu.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ -Jednotka vyjela k havárii topení, ze kterého vytékala voda.Hasiči uzavřeli vodu a topení provizorně utěsnili. Majitel zajistí opravu.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u střetu osobního a dodávkového automobilu. Řidiči osobního vozu byla přivolána ZZS,protože si stěžoval na bolesti zad. Zraněný muž byl po příjezdu ZZS předán do její péče a po odtažení vozidla hasiči odstranili na komunikaci následky nehody.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k nehodě jednoho os. automobilu před kulturním domem v Chlumčanech. Na místě již zasahovala ZZS, která měla v péči zraněného řidiče. Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru a vyčkali příjezdu PČR.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli ke střetu osobního vozidla s chodkyně.Zraněné ženě poskytla jednotka předlékařskou pomoc a po příjezdu ZZS spolupracovala s lékařem při naložení pacientky do sanitního vozu. Po odvezení zraněné hasiči v místě nehody usměrňovali dopravu do jednoho jízdního pruhu. Po zdokumentování události PČR odstranila jednotka následky nehody.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Jednotka vyjela na žádost ZZS k otevření dveří rodinného domu, kde se nacházel nemohoucí muž. Po vniknutí do domu byl pacient zdravotníky ošetřen a naložen do sanitního vozu.

 

Okres Rokycany

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Jednalo se o požár odpadu v nástavbě nákladního vozu na svoz odpadků, kterého si řidič všiml při cestě na skládku v Chotětíně. Na skládce byla část odpadu z korby vozu odsypána a žhavé místo uhašeno.

 

TECHNICKÁ POMOC-ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ;Rokycany Vytažení zapadlého osobního automobilu. Bez úniku provozních kapalin.

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Jednotka vyjela k požáru v bytovém rodinném domě, kde oznamovatel ohlásil zakouřený obývací pokoj. Na místě bylo zjištěno, že se jednalo o požár podlahy a skříně, který se podařilo majiteli zlikvidovat před příjezdem jednotky. Hasiči rozebrali část podlahy kvůli případným skrytým ohniskům. Po závěrečném průzkumu byl objekt předán majiteli. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun. Uchráněné hodnoty činí 2 miliony korun.

 

10.2.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Oheň v lese na ploše 1 x 1 metr rozdělaný bezdomovcem.PČR na místě muže zadržela.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k požáru trafostanice nedaleko hotelu Belveder. Na místě byl přítomen pracovník elektráren. V transformátoru došlo k zahoření pojistek, škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela na pomoc majiteli domu, ze kterého padaly tašky na komunikaci. Dům měl nedodělanou střechu, hasiči tašky zajistili z automobilového žebříku a také z plošiny. Na místo byla povolána PČR kvůli řízení dopravy v místě zásahu, protože dům se nacházel u silnice. Hasiči zajistili proti pádu zhruba polovinu střechy zakrytím. Místo bylo předáno majiteli.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednotka zasahovala při nehodě os. automobilu, který sjel z mostu. Hasiči zajistili vůz proti sesunutí a poté naložili na odtah. Nehoda se obešla bez zranění.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Vyproštění osob ze zaseknutého výtahu.

 

POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY - Požár sazí v komíně. Beze škody.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Požár hromady dřeva vedle rodinného domku. Majitel požár lokalizoval vodou ze zahradní hadice. Jednotka hořící hranici dřeva dohasila. Událost se obešla beze škody.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění stromu padlého na potrubí. Škoda byla majitelem odhadnuta na 50 až 100 tisíc korun.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění smrku padlého na železniční trať za obcí Šťáhlavice směr Kornatice. Provoz na trati nebyl omezen.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Hasiči vyjeli na žádost PČR k sundání osoby ze střechy. Po příjezdu na místo byl muž už ze střechy dole, zajištěn PČR.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Jednotka odstranila strom padlý na osobní auto.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Hasiči zajistili utržené střešní krytiny na objektu drogerie a sport baru, plechy hrozily odlétnutím na chodník. Jedna část poničené střechy byla zajištěna přibitím z automobilového žebříku a druhé porušené místo hasiči opravili z půdních prostor. Z důvodu použití výškové techniky byl na místo povolán dispečer DPmP, který zajistil vypnutí trolejí. V 15.06 hodin byla trať zprovozněna.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění ulomené větve na komunikaci.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Jednalo se o požár papíru v kovovém automobilovém kontejneru. Beze škody.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění stromu padlého před vchodem do domu.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Pomoc s transportem pacienta na žádost ZZS.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k zajištění uvolněných krytů u nově vyvložkovaných komínů. Kryty byly odstraněny i u dalších komínů na domě, z důvodu jejich nedostatečného upevnění.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednalo se o požáru kolem stožáru vysokého napětí. Na místě bylo zjištěno, že vlivem zkratu došlo k odtavování ocelové konstrukce vedení a odpadající žhavé částice způsobily požár trávy v okolí sloupu. Pracovník elektráren odpojil vedení od sítě a hasiči zlikvidovali požár trávy. Beze škody.

 

Okres Plzeň-jih

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění padlého stromu.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjížděla k nehodě dvou os. automobilů. Při nehodě se zranily dvě osoby, které do péče převzala ZZS.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči byli vysláni k nehodě dvou os. vozidel, při které se zranily dvě osoby. Zraněné převzala do péče ZZS.

 

Okres Rokycany

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody dvou os. automobilů, při které byly zraněny dvě osoby. Hasiči dorazili na místo současně se ZZS, a pomohli s transportem zraněného do sanitky. Uniklé provozní kapaliny jednotka odstranila pomocí sorbentu. Po vyšetření události bylo jedno vozidlo odtaženo mimo komunikaci a druhé naloženo na

odtahovku.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k odstranění stromu padlého na komunikaci. Do stromu mezi tím narazilo osobní vozidlo. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou odvezla k ošetření ZZS.

 

11.2.2009

 

Okres Domažlice

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednotka vyjela k nehodě os. vozidla, které sjelo do příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Na místě už byla odtahová služba. Po cestě k nehodě narazili hasiči na další havarovaný vůz mimo vozovku. Automobil byl uzamčený,bez osob a většího poškození.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjeli k odstranění následků nehody dvou os. vozidel, která havarovala za sebou. Jeden automobil zůstal na vozovce, druhý sjel mimo komunikaci. V každém vozidle cestoval pouze řidič, oba bez zranění. Jednotka odstranila uniklé provozní kapaliny a místo předala PČR.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjeli k nehodě vozidla Š 120. Zraněného řidiče měla již v péči ZZS. Hasiči zajistili automobil proti požáru a odtlačili k chodníku.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění nalomeného stromu.

 

Okres Plzeň-jih

 

PLANÝ POPLACH - Jednotka vyjela do provozovny non stop baru, kde byl ohlášen vycházející kouř. Jednalo se o dýmovnici v prostoru baru. Hasiči zadýmené prostory odvětrali.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě jednoho os. vozidla, které sjelo do příkopu. Řidička vozidla se při nehodě nezranila. Hasiči pomohli vozidlo vytáhnout, žena si zařídila odtah havarovaného vozu.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednotka byla povolána k nehodě nákladního vozidla, které uvízlo na železničním přejezdu. Než dojeli hasiči na místo bylo na tísňovou linku oznámeno, že vozidlo je již mimo kolejiště. S odstraněním nákladního auta z kolejí pomohl projíždějící řidič. Majitel vozu si zajistil odtah. Na místo se dostavila jednotka SŽDC Plzeň, aby zkontrolovala, zda nedošlo k poškození kolejiště.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči odstranili následky nehody dvou os. vozidel, která po havárii blokovala jeden jízdní pruh. Událost se obešla bez zranění.

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Na žádost PČR hasiči otevřeli byt, kde bylo podezření na úmrtí. Po vniknutí dovnitř, našly jednotky uživatele bytu bez známek života.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Na 140 km D5 zasahovali hasiči u nehody nákladního vozidla s návěsem. Řidič vozidla zřejmě dostal smyk, který způsobil přetočení tahače a jeho "zaražení" do návěsu. Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Havarovaná souprava zůstala po nehodě mimo těleso dálnice. Řidič si zajistil odtah.

 

12.2.2009

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k nehodě os. vozidla, které sjelo mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění.

 

Okres Plzeň-jih

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Otevření dveří garáže za přítomnosti PČR.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody dvou osobních vozidel mezi obcemi Dnešice a Chlumčany. Na místě byla již ZZS, které jednotka pomohla s vyproštěním zraného z havarovaného vozidla a fixací zlomené dolní končetiny do vakuové dlahy. Vozidla byla zabezpečena proti požáru a z vozovky hasiči odstranili následky nehody.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela ke střetu osobního vozidla Š Fabia a dvou chodců přímo v obci před restaurací Modrý hrozen.Sražená žena zůstala po střetu ležet na zemi, muž, který ji doprovázel měl lehčí poranění. Ženě hasiči poskytli předlékařskou pomoc, nasadili vakuovou dlahu na ruku a uložili do vakuových nosítek. Oba zraněné převzala do péče ZZS. Z havarovaného vozu neunikaly žádné provozní kapaliny a nacházelo se mimo vozovku. Událost převzala PČR.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - V úseku dálnice D5 Cerhovice - Mýto ve směru na Rozvadov zasahovali hasiči u nehody dvou os. vozidel. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou převezla k ošetření ZZS.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Hasiči vyjížděli k nehodě tří os. vozidel, která havarovala nezávisle na sobě na úseku mezi obcemi Litohlavy a Osek Nehody se obešly bez zranění a úniku provozních kapalin.Do příjezdu sypacího vozu PČR úplně uzavřela daný úsek

z důvodu nesjízdnosti vozovky. Dva vozy vyprostili pomocí své techniky hasiči, řidič třetího vozu vyčkal na odtahovou službu.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - ZASYPANÉ,ZAVALENÉ - Hasiči byli vysláni k vyproštění člověka po pádu stromu u hájenky Kohoutov. Na místě již zasahovala PČR a ZZS.Místo události se nacházelo asi 2 km v lese. Jednalo se o muže, který měl po pádu stromu poraněnou pravou ruku.Pacient byl naložen do vakuových nosítek a snesen k cestě. Poté byl zraněný převezen terénním vozidlem k hájovně a zde přeložen do sanitního vozu.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Jednotka vyjela k otevření bytu, kde se měla nacházet žena pokoušející se o sebevraždu. Po vyražení dveří našli hasiči majitelku bytu v kuchyni, ležící na boku a při vědomí.Ženu, která pravděpodobně spolykala prášky převzala do péče ZZS. Na místo se dostavila PČR, která zajistila byt a předala uživateli.

 

13.2.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY -  ZAKOUŘENÝ SKLEP, EVAKUACE 5 OSOB

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 2 os. vozidla, dvě zraněné osoby

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - požár sazí v komíně

 

Okres Klatovy

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - otevření bytu, 1 mrtvá osoba

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 1 OA, 1 ZO

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA (DO) VODNÍ PLOCHU(Y) - Znečištěná Mže černou vodou z kanálu, laboratoř Třemošná odebrala vzorky, výsledek: organické znečištění

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - požár budovy s ubytovnou, hernou, barem. Škoda 5 000 000,- Kč, bez zranění. Počet zasahujících JPO - 7.

 

14.2.2009

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 2 OA, 3 zraněné osoby z toho 2 těžce

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 1 OA, 2 zraněné osoby

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 1 OA, 2 těžce zraněné osoby

 

Okres Plzeň-jih

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - požár OA, škoda 500 000 Kč.

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY –  Požár sazí v komíně, beze škody

 

15.2.2009

 

Okres Domažlice

 

PLANÝ POPLACH - Jednalo se o požár sazí v komíně. Majitel nepožadoval zásah hasičů.

 

Okres Klatovy

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka vyjela k odstranění provozních kapalin z vozovky po střetu dvou os. vozidel. Jednomu lehce zraněnému řidiči byla přivolána ZZS.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění naftové skvrny po krádeži PHM z vozidla.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Jednalo se o požár os. automobilu Š Favorit. Škoda činí 5 tisíc korun.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ -Jednalo se o střet osobního vozidla Š Octavia a tramvaje. V době nehody cestovalo v tramvaji více než dvacet osob.Událost se obešla bez zranění. Jednotka zajistila

místo události a odstranila vozidlo z tramvajového pásu.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči odstranili následky nehody jednoho os. vozidla.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka odstranila následky nehody jednoho os. vozidla,které po nehodě zůstalo na střeše.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutého bytu.

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Jednalo se o dohašení požáru odpadu v kontejneru.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči zasahovali u nehody osobního automobilu, který sjel do hlubokého příkopu. Jednotka nebyla schopna svými prostředky automobil vyprostit, na místo byla proto povolána odtahová služba. Hasiči pouze prořezali křoví,aby uvolnili přístupovou cestu k havarovanému vozidlu.

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Hasiči vyjížděli k ohlášenému požáru sklepa v rodinném domě. Ohnisko požáru bylo nalezeno vedle kotle, kde hořelo palivo. Sklep byl silně zakouřený, proto hasiči začali odvětrávat pomocí přetlakové ventilace. V domě musel být vypnut hl. přívod vody, protože prohořelo plastové potrubí. Hasiči vynesli kouřící věci ze sklepa a odčerpali z něj asi 15 cm vody. Škoda byla vyčíslena na tisíc korun.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření zaseknutého výtahu.

 

POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY - Jednotka vyjela k požáru sazí v komíně. Majiteli byla doporučena revize komínového tělesa před dalším použitím.