Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů z Plzeňského kraje od 22.6.2009 do 28.6.2009

29. 6. 2009

22.6. 2009

 

Okres Klatovy

 

POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY - Prověřovací cvičení.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody, kdy z nákladního vozidla odlétlo kolo a narazilo do osobního automobilu. Na místě už zasahovala ZZS, která měla v péči zraněnou osobu.Hasiči zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a pomohli odtahové službě s naložením vozidla.

 

TECHNICKÁ POMOC - LIKVIDACE HMYZU - Odstranění oleje uniklého ze zemědělského stroje.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze sklepa.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plastové popelnice.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Jednotka vyjela na žádost ZZS k otevření bytu. Žena byt sama otevřela.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár papíru u popelnice.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ -Jednotka vyjížděla k odstranění následků nehody osobního a nákladního vozidla. Osobní automobil zůstal po kolizi s kamionem v protisměru na nájezdovém pruhu dálnice (72 km směr Praha). Jedna účastnice nehody si stěžovala na bolest hlavy, proto byla povolána ZZS, která ženu odvezla k ošetření.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Transport pacientky na žádost ZZS.

 

Okres Rokycany

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - DO OVZDUŠÍ - Jednotka vyjela k likvidaci uniklé chemické látky. Jednalo se o únik par chloru v technologické části bazénu při smíchání chlornanu sodného a granulátu na úpravu pH vody v bazénu. Hasiči v dýchací technice vynesli barel s chemikálií na volné prostranství a odvětrali sklepní prostory a prostor technologie bazénu. Jednotka zkontrolovala přízemí objektu a na místo se dostavili chemici z laboratoře

v Třemošné, kteří přeměřili koncentraci chloru. Přítomnost chemikálie se po odvětrání nepotvrdila. Ekologickou likvidaci látky v barelu zajistil pracovník firmy zajišťující servis bazénu.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k nehodě osobního vozidla, které havarovalo v zatáčce nájezdu na D5 a zůstalo na boku. Řidič se nacházel mimo vozidlo bez zranění. Z automobilu neunikaly žádné nebezpečné látky, odtah si zajistil majitel vozu.

 

Okres Louny

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Taktické cvičení.

 

23.6.2009

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Větev na komunikaci byla odstraněna před příjezdem jednotky.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjížděla k nehodě dvou osobních vozidel, při které nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili vozidla proti požáru.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze sklepa.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka odstranila následky nehody dvou osobních automobilů, která se obešla bez zranění. Jedno vozidlo se nacházelo mimo komunikaci, druhé na vozovce. Po  zajištění místa nehody hasiči odstranili olejovou skvrnu na silnici.

 

PLANÝ POPLACH - Nejednalo se o požár, ale o běžnou reakci technologie Proti výbuchového zabezpečení rozvodu technického plynu.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření zamčeného bytu. Osoba uvnitř byla předána do péče ZZS.

 

PLANÝ POPLACH - Hasiči vyjeli k záchraně osoby z vody. Na místě se pohybovali mladí lidé, kteří uváděli, že jeden z chlapců šel zaplavat a na břehu se už neobjevil. PČR kontaktovala matku chlapce, která uvedla, že je syn už doma.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění naftové skvrny.

 

Okres Plzeň-sever

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění stromu padlého na el. vedení.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě tří osobních automobilů, při které se zranily dvě osoby. ZZS měla v péči zraněné a odvážela je na vyšetření do nemocnice. Jednotka zajistila místo nehody a regulovala dopravu, protože vozidla blokovala pravý jízdní pruh. Po zadokumentování události PČR hasiči odtáhli vozidla mimo komunikaci.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela k nehodě osobního vozidla, které zůstalo mimo vozovku. Řidič nebyl zraněn a odtah vozu si zajistil sám. Hasiči automobil zajistili proti požáru a úniku provozních kapalin.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Jednotka vyjela k odstranění stromu, který padl na chatu a strhl část nástřešní konzole a el. vedení, které zasahovalo do vozovky. Technik elektráren zajistil odstranění a opravu.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla, které zůstalo na střeše. Na místě měla již PČR událost zdokumentovanou a odtahová služba převracela auto na kola. Hasiči pomohli při vyproštění vozidla a jeho naložení na odtahový vůz.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Likvidace větví popadaných na vozovku.

 

24.6.2009

 

Okres Domažlice

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla, které narazilo do stromu a pak se odmrštilo zpět na silnici. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. PČR na místě regulovala provoz na komunikaci. Hasiči odstranili uniklé provozní kapaliny a pomohli s naložením vozu na odtah.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka vyjela k úklidu vozovky po požáru vraku automobilu. Vrak už se na místě nenacházel, odvezla ho odtahová služba. Hasiči odstranili uniklé provozní kapaliny a zbytky z ohořelého vraku.

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka zasahovala u nehody jednoho osobního vozidla, ve kterém cestovala žena s půl roční holčičkou. Dítě ZZS odvezla na vyšetření do nemocnice. Hasiči zabezpečili vůz proti požáru, po vyšetření nehody odtlačili automobil z vozovky a odstranili následky nehody.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u střetu dvou osobních vozidel, z nichž jedno zůstalo napříč jízdního pruhu a druhé leželo na boku mimo komunikaci. ZZS převzala do péče tři zraněné osoby. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a do příjezdu PČR řídili provoz na komunikaci. Po sepsání podkladů PČR hasiči odstranili z vozovky následky nehody a pomohli naložit automobily na odtah.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednalo se o nehodu jednoho osobního vozidla. Řidiči hasiči ošetřili poraněnou ruku, povolání ZZS odmítl. Jednotka zabezpečila vozidlo proti požáru a po úklidu komunikace pomohla s naložením vozu na odtah.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči vyjeli k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Oba zraněné měla v péči ZZS. Jednotka zajistila automobily proti požáru a po odtažení havarovaných vozů odstranila následky nehody.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjížděla k nehodě osobního a dodávkového automobilu při které nebyl nikdo zraněn. Hasiči zabezpečili automobily proti požáru a po zdokumentování události PČR vyprostili havarované vozidlo z příkopu a pomohli naložit na odtahový vůz. Druhé vozidlo stálo nepoškozené na přilehlém parkovišti.

 

Okres Plzeň-město

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u nehody dvou osobních vozidel, při které se zranili řidiči obou vozů. Před příjezdem jednotky byli oba zranění uloženi do převozového vozu, který byl v době nehody na místě. Zranění byli převezeni do FN Plzeň. Jednotka odstranila z vozovky následky nehody a místo předala PČR.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - FAKULTNÍ NEMOCNICE LOCHOTÍN - Jednalo se o pomoc při transportu pacienta.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár dvou kontejnerů. Předběžná škoda 15 tisíc korun.

 

Okres Plzeň-sever

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Jednotka za přítomnosti PČR otevřela dveře domu, kde bylo podezření na úmrtí majitele. Uvnitř byla nalezena osoba bez známek života. Přivolaný lékař konstatoval smrt.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjížděla k nehodě osobního vozidla, při které se zranily dvě osoby. Zraněné měla již v péči ZZS. Automobil vyjel ze zátočiny, narazil do příkopu a sjel na louku u silnice. Jednotka regulovala v místě provoz a odstranila následky nehody.

 

DOPRAVNÍ NEHODA-ÚKLID VOZOVKY - Jednotka odstranila provozní kapaliny uniklé na vozovku po nehodě osobního vozidla. Událost se obešla bez zranění.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Transport pacienta na žádost ZZS.

 

Okres Rokycany

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Jednalo se o vyšlehnutí ohně z kotle po výbuchu prachu z dřevěných pilin. Prostory kotelny byly pouze silně zakouřené, hasiči kouř odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Událost se obešla beze škody.

 

Okres Tachov

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění benzinové skvrny na komunikaci.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu, kde se nacházela nemocná osoba, kterou převzala do péče ZZS.

 

25.6.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC-ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k likvidaci ropných látek na silnici. Motorová nafta tvořila asi 3 km dlouhý film, který nebyli hasiči vlastními prostředky schopni odstranit. O události byla informována SÚS Domažlice, která zajistila odstranění.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka vyjela k likvidaci ropné skvrny, která se táhla za autobusem údajně už od Plzně. Autobus pokračoval i přes upozornění oznamovatele dál v cestě. Hasiči po cestě objevili havarované vozidlo ve svodidlech, které dostalo smyk na naftové skvrně na vozovce. Nehoda se obešla bez zranění. Informace o úniku ropných látek na komunikaci byly předány SÚS Domažlice, která zajistila odstranění.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Jednotka vyjela k čerpání vody po přívalovém dešti. Do sklepa se voda dostala kvůli špatné kanalizaci. Majitel nepožadoval odčerpání, odpadní voda po uvolnění kanalizace opět odteče.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Odčerpání vody ze zatopených sklepů dvou rodinných domů.

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě dodávkového a osobního automobilu. Jedno z vozidel zůstalo na komunikaci, druhé skončilo na louce na střeše. Jednu zraněnou osobu odvezla ZZS před příjezdem jednotky. Odstranění vozidla si zajistil majitel.

 

Okres Plzeň-jih

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Jednotka vyjela k požáru osobního vozidla na parkovišti. Požár se podařilo zlikvidovat před příjezdem jednotky. Na vozidle nevznikla žádná škoda.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění olejové skvrny na vozovce.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění stromu nakloněného nad železniční tratí.


 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u střetu nákladního vozidla a motocyklu. Na místě byla již ZZS, které hasiči pomohli s transportem zraněné osoby do sanity. Z motocyklu unikl motorový olej, který jednotka pomocí sorbentu odstranila. Nehoda na více než hodinu zablokovala provoz na komunikaci.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Jednotka otevřela byt, kde se měla nacházet zraněná osoba. Uvnitř byla nalezena žena neschopná pohybu. Pacientku převzala do péče ZZS.

 

POŽÁR - DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Jednotka zlikvidovala požár osobního automobilu, kterému hořela spodní část v okolí výfukového potrubí. Řidič vozidla zabránil šíření požáru před příjezdem jednotky pomocí práškového hasicího přístroje. Jednotka požár dohasila a ochladila prostor kolem ohniska požáru.

 

Okres Plzeň-sever

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Hasiči odčerpali vodu z bytových prostor rodinného domu. Voda se dovnitř dostala vlivem silného deště s větrem, který narušil provizorní zastřešení právě rekonstruovaného domu.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Dohašení ohniště.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotky zasahovaly u čelního střetu dvou dodávkových automobilů. Posádky vozidel odmítly povolat ZZS. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a odstranili uniklé provozní kapaliny. Po skončení šetření PČR hasiči havarované vozy odtáhli mimo komunikaci a předali je uživatelům.

 

POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY - Prověřovací cvičení.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči vyjížděli k nehodě jednoho osobního vozidla. Při nehodě se zranila jedna osoba, kterou měla v péči ZZS. Jednotka zajistila vozidlo proti požáru.

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár odpadu na skládce. Beze škody.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Odčerpání vody ze zatopeného sklepa.

 

26.6.2009

 

Okres Domažlice

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - DN - NA, únik nafty

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Strom přes cestu

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Olej

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Železná Ruda, Čerpání vody

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Kašperské Hory, Čerpání vody

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN motocyklisty a cyklisty - 1 zranění

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VODY - Záchrana 2 lidí z vody, obě osoby zachráněny.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Nedohašené ohniště

 

Okres Plzeň-jih

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Soběkury, Horušany, Strom přes cestu

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Kontejner

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - DN - 2OA, 1 zraněná osoba

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Únik benzínu

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 1 OA - zranění

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Úklid vozovky

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Čištění kanalizace

 

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - DN 1 OA a autobusu - bez zranění

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 1 OA - 2 lehce zraněné osoby

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Stromy přes cestu

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN - 1OA - 1 lehce zraněná osoba

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Strom přes cestu

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Otevření bytu

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Hrnec v mikrovlnce

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Strom přes cestu

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody

 

27.6.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Zatopená studna a sklep. Voda vyčerpána JHZS.

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Únik nafty cca 400l, životní prostředí neznečištěno.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Zatopený sklep u RD. Pomocí čerpadel vyčerpáno.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Vylitý olej, likvidace 20kg sorbentu.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Únik motorové nafty z NA, množství 4l. Likvidace pomocí sorbentu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody a odklizení padlého stromu. Odčerpáno a strom odklizen.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda jednoho OA, jedna těžce zraněná osoba.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VODY - Záchrana čtyř koní před vodou. Jednotka koně zachránila.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VODY - Záchrana čtyř osob z OA před vodou.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VODY - Záchrana osob z chaty.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Vrak v řece, jednotka vrak vyprostila a předala PČR

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Dopravní nehoda jednoho OA, zjištěn únik PHM. Únik zlikvidován sorbentem.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednalo se o olejovou skvrnu cca 1x1m, likvidace provedena sorbentem.

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Požár salaše.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda motorkáře, jedna zraněná osoba, bez úniku.
 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda jednoho OA, jedna zraněná osoba.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda OA a NA, dva těžce zraněný.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC -LIKVIDACE HMYZU

 

28.6.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Pročištění kanálu a usměrnění vody tekoucí z polí.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k havárii osobního vozidla, které narazilo do plotu. Zraněné měla už v péči ZZS. Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru a místo předali PČR.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze studny a její vyčištění.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela k odstranění následků nehody motorkáře. Zraněný muž byl odvezen k ošetření vrtulníkem před příjezdem jednotky. Z havarovaného motocyklu unikal benzín a olej. Hasiči pomohli naložit havarovaný stroj a odstranili uniklé provozní kapaliny.

 

Okres Klatovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Pytlování písku.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY – Hartmanice

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Hasiči strhli a vytáhli na břeh poškozenou lávku přes řeku. Hrozilo zablokování potoka. Dále jednotky odstranili z koryta naplavené dřevo a zábradlí z druhé lávky.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Vytažení nákladního vozidla zapadlého v blátě.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Odčerpání vody ze dvou sklepů a dalších rodinných domů.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Hasiči vyjeli k zatopenému vozidlu, kde se měla nacházet osoba. Na místě jednotka zjistila, že ve vozidle se nikdo nenachází.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze dvou rodinných domů.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ -Jednotka na rozhodnutí starosty pomáhala s protipovodňovým zabezpečením. Hasiči odčerpávali vodu z chráněné oblasti. Obec zajistila odbagrování náhonu za hradem, aby voda nepoškodila kamennou zeď hradu. Ze sklepů domů pak začali s čerpáním až opadla hladina.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotky evakuovali 50 osob z vodáckého kempu, kde hrozilo vyplavení. Při návratu ze zásahu hasiči ještě prověřili okolí řeky v délce asi 2 km, zda se zde nenachází ještě další kempy. Kolem šesté hodiny ráno už žádné nebezpečí nehrozilo, voda opadala.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyčistila ucpanou vpusť potoka kvůli které voda vtékala do obce.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VODY - Jednotka evakuovala asi 25 ovcí, které zůstaly uvězněné na ostrůvku v laguně vody.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k odstranění stromu padlého na dráty el. vedení. Na místo byly povoláni pracovníci elektráren, kteří odstranění zajistili sami.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Hasiči odčerpali vodu z pěti zatopených sklepů v obci a vyčistili ucpaný náhon na rybníku

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody v domech v obci.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ -Čištění kanálů a odstraňování naplavenin.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Odčerpání vody ze zatopeného sklepa strážního domku. Voda sahala do výše asi jeden metr

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Odčerpání vody ze zatopeného sklepa.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Vyčerpání asi 40 cm vody ze sklepa.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Omývání silnic po povodni.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Uvolnění vodního toku, odstranění překážek zejm. padlých stromů.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody u pily.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze zatopeného sklepa.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze zatopeného sklepa.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Úklid komunikace od nánosů bahna.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Odstranění bahna z komunikace a vyčerpání jímky.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Odčerpání vody u nádraží.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody na zatopeném zimním stadionu.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání studny si majitelka zajistila sama. Ve sklepě byl pouze metr vody, čerpání by bylo zbytečné, protože v okolí bylo stále zaplavené.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Vyčerpání vody ze zatopeného sklepa rodinného domku.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Luby

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čištění studny.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání vody ze zatopeného sklepa a kotelny.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Hartmanice, Prostřední Krušec

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Sušice, Volšovy

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Odčerpání vody ze sklepa.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Čištění vodního toku zaneseného větvemi a dvou můstků.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Vytažení stromu z vodního toku.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Čerpání studní.

 

PLANÝ POPLACH - Jednotka vyjela k hledání utonulé osoby. Pohřešovaný vodák se ozval rodině. Jeho přítomnost prověřila PČR a potvrdila, že je v pořádku.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k odstranění klády, která brzdila průtok vody pod můstkem. Z důvodu nepřístupného terénu pro těžkou techniku komise rozhodla, že strom se odstraňovat nebude.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Hasiči zasahovali u nehody osobního vozidla, které zůstalo mimo vozovku na střeše. Po řidiči pátrala PČR, bezvýsledně. Jednotka zabezpečila vozidlo proti požáru. PČR DN se rozhodla vůz zajistit pro další vyšetřování.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela k odstranění následků nehody osobního vozu, který narazil do zábradlí na chodníku. Vyteklý olej hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu, poté nabouraný vůz odtlačila a odtáhla pomocí navijáku na přilehlé parkoviště. Nabourané zábradlí pak jednotka odstranila

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VODY - Hasiči zachránili psa ze zahrady, kde stoupala voda. Zachráněné zvíře předala jednotka majiteli.

 

TECHNICKÁ POMOC – MONITORING - Pytlování písku a stavění hrází z pytlů kolem nemovitostí.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Hasiči odvětrali zakouřenou chodbu. Ohnisko hoření nebylo nalezeno.

 

PLANÝ POPLACH - STUDIJNÍ A VĚDECKÁ KNIHOVNA SMETANOVY SADY - Jednalo se o planý poplach. Zodpovědná osoba byla poučena a zajistí opravu EPS.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutých dveří.

 

PLANÝ POPLACH - HP – PELZER - Žádné příznaky hoření nebyly objeveny.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Jednotka byla povolána na záchranu kočky, která zůstala zavřená v bytě. Majitelku bytu hospitalizovali. PČR rozhodla, že v registru vyhledá dceru majitelky bytu, která přijde kočku nakrmit.

 

Okres Plzeň-sever

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Jednotka vyčerpala a vyčistila studnu.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Hasiči zasahovali u střetu motocyklu a osobního vozidla. Při nehodě se těžce zranily dvě osoby, jednu z nich do nemocnice transportoval vrtulník. Poté, co hasiči odstranili následky nehody, byl provoz na Dolanském mostě obnoven.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Jednotka odčerpala vodu ze sklepa, která se tam dostala po poruše vodovodu. Před příjezdem hasičů uzavřel pracovník vodáren hlavní přívod vody. Po odčerpání vody byl sklep předán nájemníkům.

 

Okres Tachov

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka zasahovala u nehody osobního vozidla, které narazilo do značky. Ve voze byla zraněná žena, o kterou se staral projíždějící řidič. Zraněné hasiči poskytli předlékařskou péči a předali do péče ZZS. Při nehodě bylo poškozeno dopravní značení.