Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů z Plzeňského kraje od 21.9.2009 do 27.9.2009

30. 9. 2009

21.9.2009

 

Okres Plzeň-jih

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Jednotka vyjela k záchraně osoby vyhrožující sebevraždou. Ve spolupráci s PČR se podařilo osobu zadržet a předat do péče ZZS.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - AREÁL ŠKODA HLAVNÍ ZÁVOD - Jednalo se o požár prachu s pískem ve svozovém kanálu v areálu podniku. Termokamerou bylo objeveno místo, kde dochází ke žhnutí. Hasiči nejprve pomocí pěny snížili přísun vzduchu do žhnoucího prachu a pak hromadu odhrabávali a prolévali vodou. Událost se obešla beze škody. Uchráněné hodnoty činí 5,5 milionu korun.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Jednotka vyjela k otevření bytu, kde se měla nacházet starší osoba. Uvnitř byla nalezena žena ve vaně bez známek života.

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjížděla k nehodě dvou osobních vozidel, při které nebyl nikdo zraněn. Hasiči odstranili uniklé provozní kapaliny.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Na žádost PČR vyjela jednotka k odstranění stop krve v podzemní garáži po sebevraždě.

 

Okres Rokycany

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka odstranila následky nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Na žádost PČR otevřela jednotka dveře bytu.

 

22.9.2009

 

Okres Domažlice

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Zahoření instalací pod sádrokartonem. Hasiči strop v daném úseku rozebrali (cca 1x1m) a termokamerou zkontrolovali případná ohniska. Poté budovu

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár stohu, se kterým bojovaly tři hasičské jednotky. Ředitel družstva rozhodnul o vyhoření stohu. Požár se nikam nerozšířil, místní dobrovolná jednotka zůstala dohlížet na místě požářiště do ranních hodin. Škoda byla vyčíslena na 120 tisíc korun.

 

Okres Klatovy

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VODY - Mládě labutě přeletělo hráz rybníka a z pod hráze nebylo schopné se dostat zpět na vodní plochu. Hasiči mládě odchytili a vrátili na rybník.

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Požár osobního automobilu na zdviži v soukromé dílně. Po uhašení požáru hasiči vytlačili vozidlo ven z garáže a prováděli odvětrání pomocí přetlakové ventilace. Z dílny byly vyneseny 3 tlakové lahve ke svařovací soupravě. Bylo také nutné odvětrat byty, které se nad dílnou nacházejí. Škoda byla předběžně vyčíslena na 35 tisíc korun a jako příčina vzniku požáru připadá v úvahu nedbalost.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutých dveří bytu, kde byl zapnutý sporák.

 

Okres Plzeň-jih

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Na žádost ZZS pomoc se snesením pacienta.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Pomocí automobilového žebříku sundali hasiči kotě ze stromu.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár hrabanky, ořezaných větví a zahradního odpadu v chatové oblasti Valcha. Místní občané již pomocí zahradní hadice požár lokalizovali. Jednotka provedla dohašení. Požár beze škody.

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření dveří v bytě, kde zůstala "uvězněna" starší žena.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Těhotná žena v pokročilém stupni těhotenství se nemohla dostat kvůli zabouchnutým dveřím z WC. Uvnitř v bytě byl ještě její 1,5 letý syn. Hasiči pronikli oknem do bytu a vysvobodili ženu z WC.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Vytékající voda z bytu do spodního podlaží. Na místo se dostavil majitel, který s hasiči zjistil, že se jednalo o únik menšího množství vody z odpadní hadice pračky.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela na odstranění následků nehody tří osobních automobilů. U jednoho z nich došlo k poškození chladiče a vylití chladící kapaliny. Hasiči zajistili celé místo proti požáru.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Na žádost PČR odstranění následků po dopravní nehodě tří osobních automobilů. Dvě osoby si stěžovaly na bolest za krkem, proto jim hasiči nasadili krční límce a předali do péče ZZS. Z vozidel neunikaly žádné provozní kapaliny, hasiči zajistili vozidla proti požáru.

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Odstranění padlého stromu přes vozovku.

 

TECHNICKÁ POMOC - ČERPÁNÍ VODY - Vytékající voda z bytu. Hasiči zjistili, že se jednalo o technickou závadu na přívodní hadici k vanové baterii. Do odstranění závady byl ponechán uzávěr vody v bytě uzavřený.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VÝŠKY, Z HLOUBKY - Hasiči vyprostili muže, který spadnul do cca 3m hlubokého výkopu. Při pádu si muž způsobil lehčí zranění, proto jej předali do péče ZZS.

 

23.9.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Požár sena v rozsahu cca 10 x 5 m v patře stodoly. Kromě hašení prováděli hasiči také ochlazování sousedního domu. Během dvou hodin byl požár zlikvidován. Hasiči zkontrolovali prostor termokamerou, aby odhalili případná skrytá ohniska, žádná již nalezena nebyla. škoda byla předběžně vyčíslena na 3 tisíce korun. Příčinou vzniku požáru může být nedbalost nebo hra dětí.

 

Okres Klatovy

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění dvou olejových skvrn z vozovky.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Hasiči odstranili vysypanou pšenici v délce 20m v prostoru křižovatky.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár lesní hrabanky v okolí nedohašeného ohniště. Beze škody.

 

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění vysypaného obilí v křižovatce u Nového Dvora na vozovku v délce 25 m.

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho osobního automobilu na silnici č. 177 mezi obcemi Chynín a Nové Mitrovice. Na místě již zasahovala ZZS a PČR. Zraněná řidička již byla naložena v sanitce ZZS. Jednotka odstranila pomocí sorbentu uniklý olej z mot. prostoru a provedla protipožární zabezpečení. Po vyšetření události pomohli hasiči s naložením vozu na odtahovou službu a odstranili střepy z vozovky.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda dvou osobních automobilů. Dvě zraněné osoby byli v péči ZZS. Jedna z nich ošetřena a ponechána na místě, druhá byla převezena do nemocnice. Hasiči zajistili místo nehody a odstranili veškeré následky srážky z vozovky.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Na žádost ZZS pomoc se snesením pacienta.

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření dveří v bytě na žádost ZZS. Osoba nakonec otevřela sama.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Sražené dítě automobilem. Dítě bylo již v péči ZZS. Jednotka předala místo události PČR.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy v blízkosti železniční trati. Beze škody.

 

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Na žádost PČR pomoc se sundáním a snesením oběšené osoby.

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Likvidace několika olejových skvrn.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda osobního automobilu a dodávky. Jedna zraněná osoba byla v péči ZZS. Jednotka odstranila uniklé provozní kapaliny a zabezpečila místo nehody.

 

Okres Plzeň-sever

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár hrabanky v rozsahu cca 20 m2.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho osobního automobilu, který skončil v příkopu. Zraněná řidička byla již v péči ZZS. Z vozidla nic neunikalo, nebránilo v provozu. Místo zásahu předala jednotka PČR.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár hrabanky o rozměrech 5 x 6 m. Beze škody.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho osobního automobilu, který sjel do příkopu a narazil do stromu. Zraněný řidič byl převezen ZZS do nemocnice. Z vozu neunikly žádné kapaliny. Hasiči pomohli s jeho naložením na odtahovou službu.

 

PLANÝ POPLACH - RO KRAŠOV

 

Okres Rokycany

 

PLANÝ POPLACH - Jednalo se o kontrolované pálení.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár travního porostu v příkopu u vozovky o rozsahu cca 50 m2. Beze škody.

 

Okres Tachov

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - DO OVZDUŠÍ - Hasiči byli povoláni k likvidaci neznámé látky v objektu prádelny Lukr. Zápach vznikl reakcí dothioničitanu sodného a pravděpodobně vody. Při této reakci došlo k zahřátí a uvolnění plynu, který zamořil výrobní prostor prádelny. Tato látka se nacházela v 10l barelu. Jednotka SDH Chodová Planá vynesla v dýchací technice barel na volné prostranství před halu a odvětrala pomocí přetlakové ventilace objekt prádelny. Místo zásahu bylo předáno technikovi firmy, který zajistí likvidaci látky odbornou firmou. Detekční přístroje nenaměřily v prostoru prádelny žádné zvýšené hodnoty.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy v příkopu. Beze škody.

 

24.9.2009

 

Okres Rokycany

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření zabouchnutých dveří.

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Hasiči likvidovali požár stohu nedaleko obytného stavení. Po ochlazení a prolití stohu jednotky zabránily rozšíření požáru na strniště. Stavení nebylo požárem ohroženo, po dohodě s majitelem se stoh nechal dohořet. Dohlídku zajišťovala dobrovolná jednotka.

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Jednotka vyjela k nehodě osobního vozidla a kamionu na 49km D5 směrem na Plzeň. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, došlo pouze k malému úniku PHM.

 

Okres Tachov

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka vyjela k úniku motorové nafty z odstaveného osobního vozidla Jeep. Z automobilu uniklo asi 10l nafty, kterou hasiči odstranili pomocí sorbentu a pod místo úniku přistavili záchytnou nádobu.

 

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH - Na žádost PČR otevřela jednotka dveře kočárkárny, kde bylo podezření, že se uvnitř nachází mrtvá osoba. Po vylomení vložky a prohlídce místnosti nebyla pohřešovaná osoba nalezena.

 

25.9.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Požár odpadu v rodinném domě

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Zraněné osoby

 

Okres Klatovy

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Požár 3. patra truhlárny

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Bez zranění

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Skládka 150x20m, několik ohnisek

 

Okres Plzeň-město

 

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - 1 osoba vyproštěna ze zaseknutého výtahu

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - 2 osobní vozidla, 1 zraněná osoba

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - 800m olejová skvrna

 

Okres Rokycany

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Hrabanka, 4x2m

 

Okres Tachov

 

TECHNICKÁ POMOC - LIKVIDACE HMYZU

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - 1 zraněná osoba, sražený chodec kamionem

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Olej na komunikaci

 

26.9.2009

 

Okres Domažlice

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Škoda na historické budově a na uskladněných strojích předběžně stanovena na 2 500 000 Kč.

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - VÝŠKOVÉ BUDOVY - Spálené potraviny, beze škody

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda tří osobních automobilů, dvě zraněné osoby

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Doutnající brikety

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Zraněná osoba transportována vrtulníkem do nemocnice

 

Okres Rokycany

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár trávy 4 x 10 metrů

 

Okres Tachov

 

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI

 

TECHNICKÁ POMOC - LIKVIDACE HMYZU

 

27.9.2009

 

Okres Klatovy

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 1 OA, 2 zranění

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 2 OA, 1 zranění

 

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - SKLAD ZÁPALEK SOLO SIRKÁRNA A.S. - Požár matrace, beze škody

 

Okres Plzeň-jih

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - DN 4 OA, bez zranění

 

POŽÁR - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Požár stodoly, škoda 150000 Kč

 

Okres Plzeň-město

 

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár kontejneru


TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu, nalezena mrtvá osoba

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár tújí, škoda 2500 Kč

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár hrabanky, 30 m2

 

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - DN 1 OA, bez zranění

 

Okres Plzeň-sever

 

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - DN 1 OA, 1 zranění, 1 úmrtí

 

Okres Tachov

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár hrabanky, beze škody

 

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Požár pařezu